Вівторок, 31/Березня/2020, 08:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [248]
Анонси. Події [267]
Європейська інтеграція [153]
Громада та Влада [247]
Погляд [520]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [49]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 313
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2015 » Грудень » 17 » Держава більше не охоронятиме Лєнінів
Держава більше не охоронятиме Лєнінів
14:10
Міністерство культури України внесло зміни до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини. Тепер пам’ятки, що підпадають під дію декомунізаційного закону, більше не охороняються державою.

Відповідно до цих змін, пам’ятки, що були включені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України відповідно до закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури» та/або підпадають під дію закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», припиняють охоронятися законом.

Згідно з наказом Міністерства культури України № 838 пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, керівникам комуністичної партії, працівникам радянських органів державної безпеки, причетним діяльності комуністичної партії, встановленню радянської влади, а також переслідуванню борців за незалежність України у ХХ ст., не підлягають включенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Органи охорони культурної спадщини обласних, Київської міської та районних державних адміністрацій повинні забезпечити перегляд списків пам’яток історії та культури національного чи місцевого значення, що залишилися у спадщину від УРСР, та внести подання до Міністерства культури України щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятників та пам’ятних знаків, що підпадають під дію ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Наказ спрощує процедуру внесення такого подання відповідними органами до Міністерства культури. Відтепер для цього потрібно лише здійснити перевірку фактичної наявності пам’ятки й надати адресу її розташування.

Пам’ятки, які не підлягають внесенню в Державний реєстр, не охороняються державою й можуть бути демонтовані. Рішення щодо демонтажу пам’яток місцевого значення ухвалює Міністерство культури, національного значення – Кабінет міністрів України. Подальшу долю демонтованих пам’яток визначають органи місцевого самоврядування.

Український інститут національної пам’яті
Категорія: Європейська інтеграція | Переглядів: 396 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 0.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2020