Вівторок, 26/Жовтня/2021, 04:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [256]
Анонси. Події [280]
Європейська інтеграція [155]
Громада та Влада [254]
Погляд [540]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 317
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2009 » Грудень » 24 » Діти Чернігівщини – державному музею
Діти Чернігівщини – державному музею
15:45
Чернігівська ініціатива створила нову традицію участі дітей та юнацтва у формуванні експозицій державних музеїв з історії України – саме так оцінив заступник голови Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук, професор Владислав Верстюк урочисту передачу творів декоративно-прикладного й образотворчого мистецтва, літературної творчості учнів і студентів області Державному музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».
23 грудня 2009 р. цей захід проведено в Києві у Державному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».
З метою залучення учнівської молоді Чернігівщини до заходів, присвячених відзначенню 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні позашкільним навчальним закладом Центром дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації у грудні 2007 року був започаткований обласний конкурс творчих робіт «Велика трагедія Великого народу», присвячений трагічним подіям Голодомору.
Він проводився в трьох номінаціях: декоративно-прикладне мистецтво; образотворче мистецтво; літературні твори (прозові або віршовані).
На розгляд журі були представлені 153 роботи з 22 районів та міст області.
У 2008-2009 навчальному році конкурс продовжився. Новий етап конкурсу збагатив обласну колекцію ще на 135 творчих робіт.
Мистецькі вироби відрізняються високим рівнем майстерності виконання, художньо-естетичним смаком, різноманітністю використаних матеріалів.
Автори робіт належать до різних вікових груп, проживають у різних районах Чернігівщини, але їх об’єднує одне – небайдужість до історії рідного народу, любов до України. Діти не лише займалися пошуково-аналітичною роботою, але й пропустивши все, про що дізналися від свідків Голодомору в Україні через власне серце, відобразили почуте у своїх творчих роботах.
Адміністрацією та педагогічним колективом ПНЗ Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації було прийняте рішення – роботи переможців обласного конкурсу «Велика трагедія Великого народу» передати на довічне зберігання в державний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».
Своє захоплення роботами висловили заступник голови Українського інституту національної пам’яті Владислав Верстюк, заступник директора Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Дмитро Омельченко, директор позашкільного навчального закладу Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Петро Степовик, директор Меморіалу Віктор Діденко, представники освітніх закладів Чернігівщини та інші.
Методист позашкільного навчального закладу Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій у правління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Тетяна Матвійчук представила твори юних чернігівських талантів, які були відібрані для передачі в музей.
Про мету та суть їхніх творів розповіли члени краєзнавчого гуртка декоративно-прикладного мистецтва Куликівського районного Центру позашкільної освіти Дорина Башта і студії образотворчого мистецтва Щорського районного Центру дитячої та юнацької творчості Дмитро Скрипка.
Від імені Українського інституту національної пам’яті В. Верстюк нагородив юних митців, які були на урочистій передачі робіт, і позашкільний навчальний заклад Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації почесними грамотами.

Одним із інформаційних партнерів проведення цього заходу було головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації. Його представник Олександр Майшев планує на сайті головного управління (http://cult.gov.ua/) організувати віртуальну виставку робіт переможців обласного конкурсу.

Сергій Бутко
представник Українського інституту
національної пам’яті у Чернігівській області

Категорія: Освіта та навчання | Переглядів: 1396 | Додав: levenok | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2021