Вівторок, 26/Жовтня/2021, 04:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [256]
Анонси. Події [280]
Європейська інтеграція [155]
Громада та Влада [254]
Погляд [540]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 317
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2021 » Жовтень » 1 » Крута отаманщина: сільська рада в п’яте поспіль безкарно порушує Конституцію України
Крута отаманщина: сільська рада в п’яте поспіль безкарно порушує Конституцію України
11:52
Крутівська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області вперто не виділяє коштів на проведення повторних виборів депутата цієї ради у багатомандатному виборчому окрузі № 5, які вже у п'яте поспіль призначено територіальною виборчою комісією на 7 листопада 2021 року.

Крутівський отаман, вибачте, сільський голова, доктор філософії Олег Бузун і його команда депутатів, не зважаючи на звернення постійної комісії обласної ради з розвитку та реформування місцевого самоврядування та європейської інтеграції, а також Ніжинської районної ради, з вимогою не порушувати права громадян України, відмовляють у виділенні коштів і тому зірвали спочатку проміжні вибори депутата Крутівської сільської ради 28 березня 2021 року, а потім повторні вибори 23 травня, 18 липня, 12 вересня 2021 року від сіл Пам'ятне і Печі на території яких розташований всесвітньо відомий Меморіал Героїв Крут.

Водночас, згідно частини пункту 1 частини першої статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадку якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом.

Відповідно до частини четвертої статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за наявності підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільської ради. Питання про призначення позачергових виборів міської ради може порушуватись перед Верховною Радою України головою обласної державної адміністрації.

В такий ситуації залишається лише запропонувати голові Чернігівської ОДА, як представнику Гаранта Конституції в області, порушити перед Верховною Радою України питання про призначення позачергових виборів Крутівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області у зв’язку з тим, що ця рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, Виборчого кодексу України, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом.

І останнє.

Варто вкотре нагадати, що завдяки децентралізації сільські, селищні, міські ради, не тільки міст обласного значення, отримали повноваження вирішувати УСІ (!) земельні питання на території своїх територіальних громад.

Таким чином свідоме блокування крутівським сільським головою О.Бузуном і його командою обрання депутата - повноважного представника мештакаців сіл Пам'ятне і Печі у сільській раді при вірішенні земельних питань є грубим порушенням їх конституційних прав.

СЕРГІЙ СОЛОМАХА
Категорія: Погляд | Переглядів: 77 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2021