Середа, 24/Квітня/2024, 16:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [257]
Анонси. Події [322]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [259]
Погляд [722]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2015 » Грудень » 4 » СБУ вкотре пообіцяло надати вільний доступ до архівів
СБУ вкотре пообіцяло надати вільний доступ до архівів
07:55
2 грудня 2015 Голова Служби безпеки України Василь ГРИЦАК і Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ЯТРОВИЧ оголосили про початок чергового етапу виконання Закону про доступ до архівів радянських спецслужб – підготовки до передачі історичних матеріалів до майбутнього Архіву Українського інституту національної пам’яті.

Василь ГРИЦАК наголосив, що виконуючи Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», Служба безпеки України продовжує надавати відкритий доступ до інформації з архівів КДБ у Києві та в регіонах.

За його словами, попит на інформацію, що зберігається в ГДА СБУ та архівних підрозділах регіональних органів, постійно зростає: 1377 звернень громадян, 173 з яких – іноземних; майже 60% звернень стосувалися пошуку або надання інформації про зниклих чи репресованих радянською владою родичів; 597 запитів про надання інформації організаціям, науковим установам, ЗМІ тощо. За вісім місяців поточного року понад 370 відвідувачів зробили близько 1100 відвідувань читального залу ГДА СБУ.

ГРИЦАК запевнив, що будь-які можливі обмеження повного доступу до історичних матеріалів 1917-1991 років суперечать політиці СБУ щодо неухильного виконання Закону.

Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ЯТРОВИЧ зауважив, що з прийняттям Закону «Про доступ до архівів репресивних органів…» кількість звернень до Архіву СБУ стрімко зросла, ще раз свідчить про зацікавленість українців своєю історією.

«Сподіваюся, що інші правоохоронні органи України, які досі зберігають документи каральних спецслужб СРСР, за прикладом СБУ докладуть максимальних зусиль для забезпечення вільного доступу до історичних матеріалів та передачі їх до новостворюваного Архіву Національної пам’яті», – сказав В’ЯТРОВИЧ.

Голова СБУ Василь ГРИЦАК розповів, що у зв’язку із підготовкою до передачі історичних матеріалів до новостворюваного Архіву Українського інституту національної пам’яті планується ротація в керівництві архіву СБУ.

«Попередній директор Галузевого державного архіву СБУ Ігор КУЛИК планує зосередити увагу на створенні нового архіву, до якого СБУ передасть всі архівні матеріали 1917-1991 років. Прийти в ГДА СБУ йому на зміну планується один із розробників Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», керівник Центру досліджень визвольного руху, менеджер групи «Політика національної пам’яті» Громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Андрій КОГУТ. Пріоритетними завданнями нового директора ГДА СБУ буде підготовка архівів КГБ для передачі в Архів УІНП, а до моменту передачі — забезпечення відкритого доступу до цих документів в нашому архіві».

Загалом у фондах Галузевого державного архіву Служби безпеки України нараховується майже 180 тисяч одиниць зберігання (томів), створених у радянський період. Це становить 7 тисяч 172 погонних метри архівних документів.

Водночас в архівних підрозділах регіональних органів нараховується понад 730 тисяч томів радянського періоду – це 30 тисяч погонних метрів.

На сьогодні 42 фонди Галузевого державного архіву Служби безпеки України, у яких зберігаються документи лише радянського періоду, налічують понад 34 тисячі томів.

Кожна справа може налічувати від одного до тисячі документів. Початковими та кінцевими датами цих документів є 1920–1991 роки. В архівно-кримінальних справах трапляються документальні матеріали, які створювалися наприкінці ХІХ – початку ХХ століть і вилучалися як речові докази.

Також зберігаються матеріали архівних особових справ колишніх співробітників КДБ: в ГДА СБУ – 70 тисяч 661 одиниця зберігання, а в архівних підрозділах регіональних органів – 164 тисячі 814.

Олена ШАРГОВСЬКА
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті
Категорія: Європейська інтеграція | Переглядів: 838 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 0.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2024