Середа, 24/Квітня/2024, 02:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [257]
Анонси. Події [322]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [259]
Погляд [721]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2013 » Березень » 5 » Старобілоуський музейно-історичний комплекс нещодавно представлено в Чернігівському художньому музеї імені Григорія Галагана
Старобілоуський музейно-історичний комплекс нещодавно представлено в Чернігівському художньому музеї імені Григорія Галагана
11:31
У рамках презентації, в Чернігівському обласному художньому музеї імені Г.П.Галагана відкрилася виставка гравюр видатного художника Георгія Малакова – ілюстрації до славетного «Декаморону» Боккаччо, адже родина Малакових є одною з фундаторів закладу.
Якраз у цьому році виповнюється 700 років від дня народження Боккаччо, а художнику Георгію Малакову виповнилося б 85. Брат Дмитро подарував художньому музею одну з робіт Георгія – ілюстрацію до поеми Лесі Українки «Роберт Брюс – король шотландський».
Старобілоуський музейно-історичний комплекс відкрився як юридична особа торік, але фактично працює з 2008-го на місці садиби дворян Силичів та Березовських. Головною метою Старобілоуського історичного комплексу, що віднедавна постав на чернігівських теренах, є відновлення родоводів елітної частини суспільства нашого краю — дворянства, інтелігенції, аби повернути з небуття чи й забуття той величезний пласт високої традиційної культури і духовності, яка була притаманна минулим поколінням українців, зокрема, й чернігівцям. Займається музей і науковою роботою. Так, у Старобілоуських історичних читаннях постійно беруть участь митці й науковці з багатьох міст України.
За активну участь в організації роботи музею-садиби групу громадських волонтерів нагороджено грамотами від голови Чернігівської облдержадміністрації. Це – Надія Галковська, поетеса, голова Чернігівської міської «Просвіти» та голова Музейної ради; Ганна Галковська – секретар Музейної ради; Іван Круш, співак, Заслужений артист України; Тетяна Ончукова, викладач Чернігівського музичного училища; Анатолій Данилевський, заслужений діяч мистецтв України; Володимир Горленко, композитор, викладач Чернігівського музичного училища ім. Ревуцького. За участі всіх номінантів та заступника директора Музею і композитора Олени Малишко–Березовської відбувся концерт. Звучала авторська поезія і музика.
Поетеса Надія Галковська під час презентації прочитала разом із донькою Ганною власний вірш «Зимове ретро», присвячений цієї події:

Надія Галковська

Зимове ретро

Поміж століть
гостюємо у предків,
На чашку чаю
завітавши уві сні.
О, як смакує ця духм`яна
тарталетка,
Як погамовує тривоги
навісні!
В каміні жевріє
березове поліно.
Над книгою
виблискує пенсне.
І юна панна
йде до піаніно –
З – під пальців
елегійний спів Массне,
Заповнюючи затишок
вітальні,
В портьєрах залишається
навік.
І разом з тихим,
лагідним вітанням
Тут ожива
патріархальний вік…

А за вікном
вселенська хуртовина
Вкриває знову
снігом забуття
Це осяяння пам`яті, -
й провина,
Мов Ангел роду,
лине крізь життя.

Олена Малишко–Березовська











Георгій Маліков
Категорія: Культура та Мистецтво | Переглядів: 1414 | Додав: unp | Рейтинг: 0.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2024