Неділя, 18/Листопада/2018, 06:41
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [248]
Анонси. Події [264]
Європейська інтеграція [153]
Громада та Влада [247]
Погляд [517]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [49]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 312
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2017 » Вересень » 20 » Вибори в ОТГ на Чернігівщині стартували з грубим порушенням виборчого законодавства при створенні ТВК
Вибори в ОТГ на Чернігівщині стартували з грубим порушенням виборчого законодавства при створенні ТВК
16:15
В 13 районах Чернігівщини розпочалася підготовка до виборів 29 жовтня 2017 року в 14 об'єднаних територіальних громадах: Бобровицької, Ічнянської, Семенівської міських рад, Куликівської, Сосницької. Срібнянської, Талалаївської, Малодівицьої, Любецької, Олишівської, Холминської селищних рад та Новобасанівської, Плисківської, Тупичівської сільських рад.

Районні територіальні виборчі комісії вчасно, 16 вересня включно. утворили 14 міських, селищних, сільських територіальних виборчих комісій (ТВК) до яких за поданням районних, місцевих організацій 13 політичних партій включено 194 особи.

Найбільше до складу ТВК включено представників від Радикальної партії Олега Ляшка і ВО«Батьківщина» - по 41, БПП «Солідарнісь» - 40. В той час, як Народний фронт" - 15, «Опоблок» і «Наш край» - по 14, АПУ - 13, «Самопоміч» - 5, «Укроп" і ВО«Свобода»- по 4, Народний Рух України - по 1, «Відродження» , Соціалісти - 1.
При цьому 10 політичних партій подали своїх представників до Ічнянської міської ТВК, до Срібняняської селищної - 9, до Сосницької, Талалаївської селищних, Плисківської сільської - по 8, Малодівіцької селищної - 7, Бобровицької, Семенівської міської, Куликівської, Любецької, Холминської селищної, Тупичівської сільської - по 6 і лише 5 до Олишівської селищної і Новобасанівської сільської ТВК.

Найбільший склад ТВК у Срібнянській та Талалаївській селищніій ТВК – по 18 осіб. Найменший – у Холминській – 11 осіб.

Найбільше керівних посад у новостворених ТВК найбільше у БПП «Солідарність» - 5 голів ТВК (Ічнянська, Семенівська міські, Срібнянська, Любецька селищні, Тупичівська сільська), 4 – заступника голови, 2 секретаря.

Від Радикальної партії Олега Ляшка – 2 голови ТВК (Малодівицька селищна, Новобасаніська сільська), 2 – заступника, 4 – секретаря. Від Аграрної партії України аж 7 керівних посад з 13 поданих осіб – 3 голови ТВК (Бобровицька міська, Куликівська, Холминська селищні), 2 – заступника, 2 – секретаря. Від ВО «Батьківщина» - 1 голова ТВК (Талалаївська селищна), 3 – заступника, 4 – секретаря.

Від «Народний фронт» - 2 голови ТВК (Сосницька селищна, Плисківська сільська).

Від «Укроп» - 2 заступника голови ТВК.

Від «Опозиційний блок» - 1 застуник голови ТВК.

Від «Наш край» - 1 секретар ТВК.

Від «Самопоміч» - 1 секретар.

Однак не обійшлося без грубих порушень виборчого законодавства. Так 8 осіб за поданням голів районних ТВК було незаконно, з порушенням вимог ст.1 та ч.17 статті 22 Закону України «Про місцеві вибори» було включено до складу новостворених ТВК,

Так до Любецької селищної ТВК, крім 12 осіб, включених за поданням політичних партій, призначено ще 5 осіб від голови Ріпкинської ТВК Сусло Л.Д.(від ВО «Батьківщина»), а саме: Атрощенко В.О., Костюк Н.М., Паршишник Л.М., Шаповал І.М., Ігнатенко В.О. До Олишевської селищної ТВК до 10 осіб від політичних партій голова Чернігівської районної ТВК під головуванням Пищура М.О. (від БПП «Солідарність») додала ще двох осіб – Ісаєнко Т.О. та Данильченко Л.П. Остання ще й незаконно призначена головою цієї ТВК.

До Сосницької селищної ТВК незаконно включено 18-го члена Тищенко К.М.

Крім того, Городнянська районна ТВК, порушуючи вимоги ч. 15 статті 22 Закону України «Про місцеві вибори», призначила голову і заступника Тупичівської сільської ТВК від БПП «Солідарність».

В ЦВК на ці порушення відповіли, що вони взагалі немоніторять законність створення цих ТВК, а згідно чинного законодавства це покладено на суб’єктів виборчого процесу.

Отже, якщо політичні партії в 5-тиденний строк не оскаржать в Чернігівському окружному адміністративному суді незаконні рішення Чернігівської, Ріпкинської, Городнянської і Корюківської районних ТВК або самі районні ТВК їх не скасують, як помилкові, вони залишаться чинними.

Таким чином, незаконне включення осіб до складу ТВК тільки з моральної точки зору ставить під сумнів результати виборів 29 жовтня в цих об’єднаних територіальних громадах.

Залишається сподіватися, що ці порушення виборчого законодавств не залишаться без уваги контролюючих фінансових органів держави, які звернуть увагу за незаконне отримання коштів цими особами з державного бюджету. Нажаль, дерибанщики в такий спосіб державного бюджету під час виборів поки що жодного разу не були притягнуті до відповідальності.

P.S.19 вересня 2017 року Постановою №2 Городнянська районна ТВК внесла зміни в Пстанову №1 від 15 вересня 2017 року про утвопення Тупичівської сільської ТВК якою виправила свою помилку і призначила предсавника ВО "Батьківщина" Василенко О.І заступником комісії замість представника БПП "Солідарність".

В той же час Чернігівська районна ТВК, яка незаконно призначила головою Олишівської селищноїТВК Данильченко Л.П., здійснила підробку постанови №1 від 15 вересня 2017 р. про утворення Олишівської селищної ТВК і поміняла голову цієї ТВК на іншу, також незаконно включену до складу комісії особу, Ісаєнко Т.О.
Сергій Соломаха
Категорія: Погляд | Переглядів: 500 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 0.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2018