Вівторок, 28/June/2022, 08:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [256]
Анонси. Події [292]
Європейська інтеграція [155]
Громада та Влада [255]
Погляд [556]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 318
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2010 » Квітень » 21 » Зраду інтересів виборців варто лікувати виборами
Зраду інтересів виборців варто лікувати виборами
12:32
Зворотній неконституційний перехід від парламентської до президентсько-парламентської моделі державного устрою України у виконанні Партії регіонів загострив проблему "зради партійних інтересів" депутатами рад різного рівня.
Що нас чекає у майбутньому?

Слід очікувати ще більшого утаємничення внутрішньопартійних проблем від виборців, подальшої фюрерізації мегапартій та остаточної деградації «нелівих» ідеологічних ще досі більш-менш демократичних партій.
Без сумніву, курс на стабільність можна забезпечити фактичним застосуванням жорсткого імперативного мандату для депутатів місцевих рад , що гарантує так званим партійним спонсорам аж до наступних виборів (через 5 років) дивіденди від вкладених у політбізнес коштів. Більше того, зовсім не ризикувати: припинити фінансування „ненадійних”, тобто більш-менш демократичних партій. І це – найкоротший шлях до створення мафіозно-олігархічної двопартійної системи, а згодом за зразком РФ чи Білорусі - однопартійної.
Альтернативою цьому може бути приклад демократичних країн: щорічне проведення виборів з обов’язковим розведенням у часі виборів до місцевих рад різних рівнів та(або) обрання депутатів місцевих рад на менший термін. Наприклад, на два роки - до сільських, селищних, міських, районних рад та на три роки - для обласних рад та міст, що є обласними центрами. Таким чином, політичні партії не тільки з часом зможуть позбутися найспритніших „зрадників” і засилля в партійних списках депутатів-бізнесменів, але й будуть вимушені дуже прискіпливо підбирати кандидатів у депутати на кожні вибори. Самі ж вибори в Україні перетворяться в процес, а не акцію раз на 5 років. В наслідок цього існуючі партії будуть вимушені перетворитися у дійсно політичні партії, а не виборчі проекти одноразового використання.
Повернення до старої мажоритарної системи, побудованої на пануванні місцевого адмінресурсу шляхом фальсифікацій і маніпуляцій за допомогою виборчих комісій, буде кроком назад.
Щодо потреби додаткових коштів на проведення виборів щорічно, то варто не забувати, що витрати на будь-яку дійсно парламентську модель устрою держави для суспільства більші, ніж на президентську (монархічну). Невже, демократія того не варта?

Сергій Соломаха,
заступник голови Чернігівької обласної організації УНП
Категорія: Погляд | Переглядів: 856 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2022