Неділя, 22/Грудня/2024, 06:17
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Статті | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії Каталогу
Європейська інтеграція [0]
Законодавство [0]
Історія [5]
Мистецтво та культура [2]
Політикум [4]
Діти та Молодь [0]
Наука та технології [0]
Етнос та Нації [0]
Роздуми [1]
Освіта та навчання [0]
Охорона здоров'я [0]
Церква та суспільство [0]
Правозахист [1]
Туризм [0]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Пошук в Каталозі
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » Статті » Політикум

Українська народна партія вимагає національного примирення
Так сталося, що Україна стала батьківщиною людей, які в роки війни мали принципово відмінні погляди на саму війну та її наслідки. І сьогодні ці люди по різні боки барикади. Для них війна ще триває. Прикро... Згадуються слова Президента Ющенка: “Ми пробачили увесь світ. Ми не пробачили тільки один одному.”

У вересні світ відзначить 60-ту річницю закінчення Другої світової війни. І хоча від тих часів багато води сплило, у Європі ще існує держава, де війна не закінчилася. Українська нація ще й досі залишається у стані “холодної війни” між “східняками” та “західняками”. Ще досі не визнано воїнів Української Повстанської Армії, що так само боролися проти фашизму, як і червоноармійці.

Безперечно, історики вивчають цю проблематику і ще скажуть своє вагоме слово. Ну а політикам, на відміну від істориків, слід думати не стільки про минуле, скільки про майбутнє. Українська народна партія завжди виступала за надання воякам УПА статусу учасників національно-визвольної боротьби за незалежність України. Проте до “Помаранчевої революції” це питання свідомо ігнорувалося. Тільки останнім часом дискусії стосовно Другої світової війни значно розширили кругозір українців. Багато з них завдяки засобам масової інформації дізналися не лише про маловідомі сторінки однієї з найбільших трагедій людства, а й подивитися на війну українськими очима.

Так сталося, що Україна стала батьківщиною людей, які в роки війни мали принципово відмінні погляди на саму війну та її наслідки. І сьогодні ці люди по різні боки барикади. Для них війна ще триває. Прикро... Згадуються слова Президента Ющенка: “Ми пробачили увесь світ. Ми не пробачили тільки один одному.”

Комісія, яка вивчала діяльність ОУН-УПА в 1997-2004 роках зібрала достатньо документів, які піддтверджують однозначний висновок: збройна боротьба УПА була спрямована на відновлення державної незалежності України. Тож вирішення питання визнання УПА воюючою стороною і досягнення примирення в українському суспільстві залежить сьогодні в першу чергу від доброї волі політиків, Президента і парламенту, а також від широкої громадськості та різних ветеранських організацій. Українським політичним силам слід зробити відповідні висновки. І зволікати з цім неприпустимо. Адже з кожним місяцем ветеранів стає все менше. І тільки тоді, коли ми домовимося і погодимося з тим, що це наш спільний, єдиний і неподільний біль, наша спільна історія, яка є – тоді ми станемо суспільством, народом, нацією. А історія – історією, а не розмінною монетою в руках політиканів з будь-яких сторін. Історія сама по собі безпристрасна. Пристрасть і пристрасті вносимо ми...

Ігор Левенок © 2005

Категорія: Політикум | Додав: Майшев (25/Травня/2007) | Автор: Ігор Левенок
Переглядів: 1726 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 1
1 rutledge  
8P

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© НРУ 2007-2024