Середа, 27/Жовтня/2021, 07:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [256]
Анонси. Події [280]
Європейська інтеграція [155]
Громада та Влада [254]
Погляд [540]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 317
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2012 » Квітень » 26 » ЦВК роз’яcнило який підкуп виборців є законним
ЦВК роз’яcнило який підкуп виборців є законним
00:52
23 квітня 2012 року Центральна виборча комісія постановою № 76 зробила офіційне роз’яснення ч. 13 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо заборони надання виборцям, закладам, установам, організаціям, а також виборчим комісіям та їх членам товарів під час проведення виборів народних депутатів України.
ЦВК звернула увагу суб’єктів та інших учасників виборчого процесу з виборів народних депутатів України на те, що забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

ЦВК роз’яснило, що така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям, а також виборчим комісіям та їх членам коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну політичну партію чи кандидата у народні депутати України або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори народних депутатів України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом. Наприклад, кримінальна відповідальність за підкуп виборців, звісно, здійснений тільки після офіційного початку виборчого процесу, який розпочинається за 90 днів до дня голосування, передбачена частиною 1 статті 157 Кримінального кодексу України.

Підкуп виборців є злочином, що посягає на виборчі права і свободи людини і громадянина з метою – перешкодити громадянину вільно здійснити дії, спрямовані на реалізацію належного йому виборчого права.

Суб’єктом злочину виступає будь-яка фізична осудна особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, а не лише самі кандидати або партії, які висунули кандидатів у депутати, та офіційні спостерігачі та члени виборчих комісій від них.

Таким чином, отримання виборцем одноразового хабара з елементами партійної символіки (без конкретних прізвищ або відомостей кандидатів у депутати) у вигляді чи продуктових наборів, чи інших товарів вартістю до 31 гривні з копійками не вважається підкупом виборців.Сергій Соломаха
P.S. Частина 1 статті 157 Кримінального кодексу України: «Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднане з підкупом, обманом або примушуванням, – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років».
Категорія: Аналітика | Переглядів: 1365 | Додав: unp | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2021