П'ятница, 26/Квітня/2024, 09:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [257]
Анонси. Події [322]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [259]
Погляд [722]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2017 » Серпень » 23 » Державний Прапор України: історичний екскурс по-чернігівські
Державний Прапор України: історичний екскурс по-чернігівські
12:16
Національними кольорами України є синій і жовтий. Саме вони зображені на одному із державних символів нашої країни — Державному Прапорі. Про його історію говорили 22 серпня 2017 року в Чернігові учасники «круглого столу» «Державні кольори України». Організували захід громадська організація «Центр "Апельсин”, обласний історичний музей імені В.В. Тарновського за сприяння облдержадміністації, Чернігівської міської ради та Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.

Представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко зазначив, що саме така кольорова тематика була присутня ще за часів князювання Володимира Великого. А саме: герб — золотий тризуб на синьому фоні. У Середньовіччі майже у всіх гербах міст України, на козацьких прапорах теж присутні жовтий і блакитний кольори.

У 1848 році під час українського національного відродження в Галичині та Буковині відбулося утвердження у сучасному розумінні синьо-жовтого кольорового сполучення як українських національних барв. Варто зазначити, що впродовж історичного розвитку стяг у такому забарвленні був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор (зберігається під склом у музеї українського Парламенту) у сесійний зал Верховної Ради. На честь цієї події відповідно до Указу Президента України саме 23 серпня відзначається День Державного Прапора України.

Наразі йде жвава дискусія щодо цієї дати. Експерти Українського інституту національної пам’яті вважають святкування 4 вересня — день підняття синьо-жовтого прапору над будівлею Верховної Ради України у 1991 році — більш доречним. Адже 23 серпня всі країни Європейського Союзу вшановують пам'ять жертв сталінізму та нацизму.

У Чернігові ж синьо-жовтий прапор над міською радою встановлений 4 вересня 1991 року за участі чернігівських рухівців. Про події 26-ти-річної давнини детально розповів очевидець та активний учасник боротьби за свободу та незалежність України, один з засновників чернігівського РУХу, депутат міської ради І-го демократичного скликання (1990-1994) Сергій Соломаха.

Також під час заходу учасники мали можливість ознайомитися з виставкою «Прапор бойовий», яку представив співробітник обласного історичного музею імені В.В. Тарновського Геннадій Мудрицький.







газета «Чернігівські відомості» №36, 6-12 вересня 1991 р. :



За матеріаалами
Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Чернігівської облдержадміністрації
Категорія: Громада та Влада | Переглядів: 974 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2024