Субота, 28/May/2022, 18:38
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [256]
Анонси. Події [289]
Європейська інтеграція [155]
Громада та Влада [255]
Погляд [552]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 318
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2015 » Березень » 4 » «Опозиційний блок» та ВО «Батьківщина» не дали жодного голосу за зміни до пенсійного законодавства, запропонованого Кабміном
«Опозиційний блок» та ВО «Батьківщина» не дали жодного голосу за зміни до пенсійного законодавства, запропонованого Кабміном
15:23
2 березня 2015 року Верховна Рада України внесла зміни до порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам.
Ці жорсткі і непопулярні для деяких категорій громадян зміни у пенсійному законодавстві наберуть чинності, у разі підписання цього закону Президентом України, з 1 квітня 2015 року.


Цим законом, зокрема, встановлено:


- поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років.

- збільшення страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років;

- проведення перерахунку пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера. Відповідно до запропонованих змін необхідно буде провести перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 грудня 2015 року;

- обмеження виплати пенсії працюючим пенсіонерам. У період роботи пенсіонера виплачуватиметься пенсія у розмірі 85%, але не менше за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Норма діятиме з 1 квітня 2015 року до 1 січня 2016 року;

Водночас цим законом не обмежено пенсії для працюючих чорнобильців, працівників металургійної і хімічної промисловості, державних органів, органів місцевого самоврядування тощо), які є: інвалідами I та II групи; інвалідами війни III групи; учасниками бойових бій, у тому числі учасниками АТО; членами сімей загиблих(померлих) учасників бойових дій.

Законом обмежено пенсії працюючим суддям, як і державним службовцям, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії для суддів становить 10 мінімальних пенсій за віком.
Законом встановлено, що у період роботи на інших посадах пенсії, призначені відповідно до цих законів (крім військовослужбовців), виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, поширюватиметься на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

При цьому, обмеження щодо виплати пенсій, не застосовується на особливий період до осіб, які займають посади державних службовців в Міністерстві оборони України, Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах та безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави та пенсії яким призначено відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Цей закон за основу та в цілому підтримало 238 депутатів. Проти» - 27. Утрималось – 10. Не голосувало - 49.

У фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» з 150 депутатів проголосували За – 109. Проти – 1. Утрималися – 4. Не голосували – 13. Відсутні – 23.

У фракції Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» з 82 депутатів проголосували За – 78. Проти – 0. Утрималися – 0. Не голосували – 1. Відсутні – 3.

У фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» з 31 депутата проголосували За – 22. Проти – 0. Утрималися – 3. Не голосували – 3. Відсутні – 3.

У фракції Радикальної партії Олега Ляшка з 21 депутата проголосували За – 19. Проти – 0. Утрималися – 0. Не голосували – 1. Відсутні – 1.

З 42 позафракційних депутатів проголосувало За – 4. Проти – 8. Утрималися – 1. Не голосували – 5. Відсутні – 24.

З 19 депутатів групи «Економічний розвиток» проголосувало За – 4. Проти – 1. Утрималися – 0. Не голосували – 8. Відсутні – 9.

З 18 депутатів групи «Воля народу» проголосував За - 2. Проти – 1. Утрималися – 0. Не голосували – 1. Відсутні – 14.

Серед народних депутатів, обраних від Чернігівщині по мажоритарних округах, підтримали коаліційний Кабінет міністрів України на чолі з Яценюком А.П. лише три нардепи з шести, а саме: Куліч В.П. (в/о №205), Атрошенко В.А.(в/о № 206), Кодола О.М. (в/о № 209).
Євлахов А.С.(в/о № 207) – відсутній, Дмитренко О.М. (в/о № 208) – не голосував, а Давиденко В.М. (в/о № 210) – утримався під час голосування.

Водночас інші чернігівські депутати підтримали цей законопроект, зокрема представники РЛП Амельченко В.В., Купрієнко О.В, а також представниця «Самопомочі» Романова А.А.

Цікаво, що лише фракції політичних партій «Опозиційний блок» та Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» не дали жодного голосу за закон, ініційований поданий Кабінетом Міністрів України.

У фракції Політичної партії «Опозиційний блок» з 40 депутатів проголосували За – 0. Проти – 16. Утрималися – 0. Не голосували – 4. Відсутні – 20.

У фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» з 19 депутатів проголосували За – 0. Проти – 0. Утрималися – 1. Не голосували – 13. Відсутні – 5.

Це чи не перше синхронне популістське голосування однієї з фракцій правлючої коаліції і з проросійською опозицією у Верховній Раді України VІІІ-го скликання.

Сергій Соломаха
Категорія: Погляд | Переглядів: 807 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2022