Неділя, 17/Січня/2021, 21:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [252]
Анонси. Події [272]
Європейська інтеграція [154]
Громада та Влада [251]
Погляд [524]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 316
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2020 » Листопад » 18 » Революція Гідності на Чернігівщині в книзі «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»
Революція Гідності на Чернігівщині в книзі «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»
22:28
Як відбувалася Революція Гідності на Чернігівщині?

Відповідь на це питання Ви знайдете в книзі «Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Випуск 3, частина 2. Львівська – Чернігівська області» на сторінках 389-424. Її підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності.

Про що дізнається читач у розділі, присвяченому Чернігівській області?

Насамперед вміщено хроніку основних подій – з 22 листопада 2013 року і до 2 березня 2014 року, яку підготував Сергій СОЛОМАХА, громадський діяч, борець за незалежність України у 20-му столітті, активний учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності. Він один із основних дослідників цієї наймасштабнішої події в новітній історії України на Чернігівщині.

У розділі представлені спогади про чернігівський Євромайдан Євгенії АНЦИБОР, Василя ЧЕПУРНОГО, Віталія НАЗАРЕНКА, Володимира СТУПАКА, Максима КОНАШЕВИЧА, Олександра БОНДАРЯ, Сергія СОЛОМАХИ, Олександра ЯСЕНЧУКА.

Серед представлених документів назвемо: «Зі звернення голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка від 2 грудня 2013 р.», «Інформація з сайту «Чернігівський монітор» про зустріч 17 грудня 2013 р. за круглим столом «Зберегти країну – зберегти єдність» за участю депутатів обласної та міської рад», «З відкритого звернення чернігівських ЗМІ і електронних ЗМК, представників медіа-профспілок і громадських організації від 20 січня 2014 р.», «Офіційна позиція УМВС щодо подій 25 січня 2014 р. у м. Чернігів», «Інформація сайту «Чернігівський монітор» про виступ Людмили Скоробагатько 1 лютого 2014 р. на Всеукраїнському зльоті керівників первинних організацій в Харкові», «Із заяви Чернігівської обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні від 28 січня 2014 р.», «Із заяви Чернігівської обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації в області та недопущення її дестабілізації від 2 березня 2014 р.».

Драматизм революційних подій ілюструють близько 20 світлин того періоду.

Упорядники видання Українського інституту національної пам’яті та колектив проекту «Майдан від першої особи» вкотре висловлюють щиру вдячність за участь у підготовці цього видання: Євгенії АНЦИБОР та чернігівському телеканалу «ДИТИНЕЦЬ», Сергію ГОРОБЦЮ, Сергію СОЛОМАСІ, Василю ЧЕПУРНОМУ та всім нашим друзям, що допомогли у цій справі.

ЕЛЕКТРОННУ ВЕРСІЮ ЦІЄЇ КНИГИ МОЖНА БЕЗОПЛАТНО СКАЧАТИ НА САЙТІ Українського інституту національної пам’яті в розділі «ЕЛЕКТРОННІ ВИДАННЯ» на сторінці (https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/maydan-vid-pershoyi-osoby-regionalnyy-vymir-vypusk-3-chastyna-2) за відповідними посиланнями.

ПОВНА НАЗВА КНИГИ: Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3. : у 2 ч. Ч. 2. Львівська – Чернігівська області / уклад.: Г. Боднар, О. Доброер, Т. Ковтунович, О. Морозова, О. Стукалова [та ін.], відп. ред. Т. Привалко ; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : К.І.С., 2018. – 432 с. : іл.

Сергій БУТКО,

Український інститут національної пам’яті

Категорія: Європейська інтеграція | Переглядів: 91 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2021