Субота, 28/May/2022, 18:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [256]
Анонси. Події [289]
Європейська інтеграція [155]
Громада та Влада [255]
Погляд [552]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 318
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2016 » Липень » 4 » Роз'яснення для Атрошенка від Українського інституту національної пам’яті
Роз'яснення для Атрошенка від Українського інституту національної пам’яті
05:17
З огляду на незаконні заяви чернігівського міського голови Владислава Атрошенка про намір залишити комуністичні стели на Болдині горі - роз'яснення Українського інституту національної пам'яті.

Спеціальна норма Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (ч. 6 ст. 7) не передбачає винятків щодо можливості залишення на місці пам’ятника або пам’ятного знаку, присвяченого встановленню радянської влади на території України та переслідуванню учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

Закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в частині пам’ятників та пам’ятних знаків містить загальні та спеціальні норми.

Відповідно до загальних норм (пп. «ґ» та «д» п. 4 ч. 1 ст. 1) символікою комуністичного режиму є, в т.ч., пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посада секретаря районного комітету і вище), керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів, а так само пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячені подіям, пов’язаним із діяльністю компартії, встановленням радянської влади на території України чи окремих адміністративно-територіальних одиниць, переслідуванням борців за незалежність України у ХХ столітті.

Іншою загальною нормою (п. 3 ч. 3 ст. 4) передбачено, що заборона використання комуністичної символіки не поширюється на випадки її використання у творах мистецтва, створених до набрання чинності цим Законом.

Разом з тим, Закон містить також спеціальну норму (ч. 6 ст. 7), відповідно до якої Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування зобов’язані в установленому порядку здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік, працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

Відповідно до теорії права спеціальна норма має пріоритет у застосуванні над загальною нормою. Тобто, у разі існування будь-яких розбіжностей між загальною та спеціальною нормою, застосуванню підлягає саме спеціальна норма.

Спеціальна норма Закону (ч. 6 ст. 7) не передбачає винятків щодо можливості залишення на місці пам’ятника або пам’ятного знаку, присвяченого встановленню радянської влади на території України та переслідуванню учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

З огляду на це, всі без винятків пам’ятники, пам’ятні знаки, які містить ознаки комуністичної символіки, повинні бути демонтованими.

Український інститут національної пам’яті
Категорія: Європейська інтеграція | Переглядів: 673 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 0.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2022