Середа, 19/Січня/2022, 03:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [256]
Анонси. Події [285]
Європейська інтеграція [155]
Громада та Влада [254]
Погляд [542]
Соціум [85]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 318
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Народне Слово

Європейська Україна - портал чесних новин

Департамент культури і туризму Чернігівської ОДА

"Чернігівський ФОРМАТ"


Статистика
Початок » 2015 » Квітень » 27 » Уряд підтримав патріотів Чернігівщини та інших областей щодо увічнення пам’яті загиблих героїв АТО у школах
Уряд підтримав патріотів Чернігівщини та інших областей щодо увічнення пам’яті загиблих героїв АТО у школах
11:44
Уряд підтримав громадськість, військкомати, органи влади Чернігівської та інших областей України у справі системної організації у загальноосвітніх навчальних закладах увічнення пам’яті випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України.
Тепер необхідність участі місцевих органів виконавчої влади сіл, міст і районів, адміністрацій загальноосвітніх навчальних закладів та відповідальність за виконання у цій святій справі визначена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 р. № 386-р, яким затверджено «ПЛАН заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни «Увічнення безсмертного подвигу Українського народу у Другій світовій війні».
У підпункті 3 пункту 3 цього плану вказано сприяти: «3) встановленню у загальноосвітніх навчальних закладах дошок (стендів) пошани з метою увічнення пам’яті випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України, а також присвоєнню цим навчальним закладам імен загиблих героїв». Уряд визначив і відповідальних із контролю за виконання цього напряму роботи: обласні та Київська міська держадміністрації, МОН, Український інститут національної пам’яті, громадські об’єднання (за згодою).

Український інститут національної пам’яті, який взяв участь у підготовці проекту цього Плану заходів і безпосередньо підпункту 3 пункту 3, також рекомендує місцевим органам влади та адміністраціям навчальних закладів дотримуватися рекомендацій Чернігівського обласного військового комісаріату в організації у загальноосвітніх навчальних закладах увічнення пам’яті випускників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України:
1) Увічнення пам’яті шляхом встановлення меморіальних дошок і стендів пам’яті повинно відноситися до поіменно всіх загиблих захисників України – учасників АТО – випускників відповідних навчальних закладів. Рішення про встановлення меморіальних дошок, стендів, участь у їх створенні і підготовці урочистого відкриття має здійснюватися шляхом громадської ініціативи педагогічних і учнівських/студентських колективів за підтримки місцевих органів виконавчої влади і адміністрацій навчальних закладів.
2) Кошти на виготовлення меморіальних дошок, стендів пам’яті доцільно збирати таким шляхом: учні/студенти їх зароблятимуть і збиратимуть (аукціони, флеш-моби тощо). Ця та інша участь перетворюватиме їх із статистів в активних учасників патріотичного меморіального заходу.
3) Обов’язково залучати до участі в урочистому відкритті меморіальної дошки, стенду пам’яті представників військових комісаріатів, військових частин та установ, де безпосередньо проходив свою військову службу загиблий захисник України.
4) Урочисте відкриття у навчальних закладах меморіальної дошки, стенду пам’яті повинно проводитися виключно за військовим ритуалом відповідно до Статуту Збройних Сил України. Консультації та допомогу можна отримати у військових комісаріатах, військових частинах та установах Міністерства оборони України.

Також нагадуємо, що «Рекомендації для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо заходів, пов’язаних із героїзацією осіб, які віддали життя за незалежність України, вшанування їх пам’яті, патріотичного виховання та консолідації Українського народу», підготовлені Українським інститутом національної пам’яті і затверджені Дорученням Віце-прем’єр-міністра України від 30 серпня 2014 року №30137/72/1-14, чинні і обов’язкові до виконання.

Сергій Бутко,
представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області
Категорія: Європейська інтеграція | Переглядів: 746 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2022