Статистика |
| |
Початок » Анонси. Події
В рамках освітнього проєкту «Імена у назвах вулиць» про державну та громадську діяльність Валерія Сарани розповідали заступник голови обласної організації НРУ Сергій Соломаха та дружина Валерія Юрійовича, заслужена вчителька України, волонтер Лілія Сарана. Цей захід відбувся 12 грудня в Чернігівській міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.
Валерій Сарана був членом оргкомітету Установчого з’їзду Народного Руху України (1989). У ньому активну участь взяла делегація Чернігівської крайової організації НРУ. Серед делегатів з’їзду був наш земляк, Герой України Левко Лук’яненко, який зробив значний вплив на утвердження РУХу, як
...
Далі »
12 грудня 2024 року фондова збірка «Музею боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині» поповнилася цінними предметами, світлинами, матеріалами та особистими речами Валерія Сарани, українського державного і громадського діяча, першого голови Чернігівської краєвої організації Народного Руху України (1990–1992), почесного громадянина м. Чернігова. Їх подарувала його дружина, заслужена вчителька України, волонтер Лілія Сарана під час проведення освітнього проєкту «Імена у назвах вулиць» в Чернігівській міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.
Цей проект започаткований у вересні цього року Управлінням культури та тури
...
Далі »
1 грудня в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині проведено круглий стіл до 33-ї річниці референдуму за незалежність України.
Його організували Чернігівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, обласна організація Народного Руху України разом із регіональним представником Українського інституту національної пам’яті.
У заході взяли участь рухівці і просвітяни — активісти боротьби за відновлення незалежності України (1989-1991 рр.) — борці за незалежність України у XX cт., активні учасники українського державотворення, Помаранчевої революції та Революції Гідност
...
Далі »
21 листопада – пам’ятний день в історії України. Цього дня у 2004 та 2013 рр. почалися події, які увійшли в історію під назвою Помаранчева революція та Революція Гідності. Мільйони українців стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її вибору. Революції змінили Україну, українську націю, стали важливим етапом у боротьбі за державну незалежність , свободу й демократію.
Пам’яті тих героїчних подій було присвячено засідання круглого столу, яке відбулося в Національному університеті «Чернігівська політехніка» 25 листопада 2024 р.
Організатори заходу:
– Музей
...
Далі »
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Цього дня у 2004 та 2013 роках у Києві, на майдан Незалежності, вийшли небайдужі громадяни, патріоти країни. У листопаді 2004-го року – щоб захистити своє право на чесні і вільні вибори. Через дев’ять років – щоб відстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
Чернігівці в обох доленосних подіях брали активну участь, ще раз засвідчивши патріотизм стародавнього краю, його славне минуле.
21 листопада, у Чернігові рухівці та просвітяни – активні учасники згаданих подій, вшанували пам’ять українських патріотів та загиблих Героїв – Захисників Української держави.
<
...
Далі »
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині проведено круглий стіл до Дня Гідності та Свободи.
Його організували Чернігівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, обласна організація Народного Руху України разом із регіональним представником Українського інституту національної пам’яті.
У заході взяли участь рухівці і просвітяни — активісти боротьби за відновлення незалежності України (1989-1991), учасники українського державотворення, Помаранчевої революції та Революції Гідності.
«21 листопада виповнюється 20 років Помаранчевій революції та 11 р
...
Далі »
Час знищує нюанси і емоції. Дуже важко їх зафіксувати по гарячим слідам, а ще важче зберігати. Здається, що маємо виняток з цього правила.
У "Сіверянському літопису" №5 (2024) на стор. 92 - 99 вперше опубліковано й уведено в науковий обіг стенограму Установчої конференції Чернігівського крайового Народного Руху за перебудову (1989р), яку вів журналіст Владислав Савенок. Коментарі зробив Сергій Соломаха.
Це дозволяє краще зрозуміти епоху пізнього СССР та зародження демократичних рухів в Україні, зокрема Чернігівської філії НРУ за перебудову
Савенок В., Соломаха С. Установча конференція Чернігівської крайової о
...
Далі »
19 вересня у стінах НУ “Чернігівська політехніка” відбувся круглий стіл, організований професором кафедри філософії і суспільних наук, к.і.н., директором Музею історії НУ "Чернігівська політехніка" Олександром Круком, присвячений темі «Чернігівський «Політех» у національно-визвольному русі України», що приурочено до 35-ї річниці створення Народного Руху України.
З доповідями під час круглого столу виступили:
Сергій Бутко (регіональний представник Українського інституту національної пам’яті, делегат Установчого З'їзду Руху), який проаналізував історичне значення Установчого З’їзду Народного Руху України через призму десяти
...
Далі »
Чергове засідання проводу обласної організації Народного Руху під головуванням заступника голови ОО НРУ Сергія Чернякова 15 вересня розпочалося із інформації Володимира Ступака про Політичну раду Руху, яка нещодавно засідала у Києві. Рухівське керівництво Чернігівщини вирішило, зокрема, зайнятися реєстрацією членів партії у інформ-системі, що потрібно для участі НРУ в потенційних виборах наступного року.
Обговорено інформацію про роботу експертних рад – доповідав заступник голови обласної організації Василь Чепурний, який є уповноваженим Центрального проводу НРУ в експертній раді з питань культури, духовності та інформаційної політики.
...
Далі »
16 липня чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про державний суверенітет, прийняту Верховною Радою УССР 34 роки тому 16 липня 1990 року.
Заступник голови обласної організації НРУ Василь Чепурний нагадав, що 1990 рік - це ще час влади КПСС/КГБ і декларація це ще тільки заява про наміри, а не закон. Проте вона стала основою для законів і, зокрема, Акту проголошення незалежности України. Народний Рух став рушійною силою цих змін.
У відеовключенні народний депутат IV скликання, довголітній голова чернігівського Руху Володимир Ступак детально розповів про ті події, згадавши і про роль нашого земл
...
Далі »
|
|
| |