Статистика |
 | |
Початок » Анонси. Події
 1152-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти орд російсько-рашистських окупантів та їхніх посіпак.
12-й рік чергової московсько-української війни.
Аномально тепла зима затягнулася аж до Вербної неділі (13 квітня) і завершилася лютими «єврейськими кучками», що збігаються з центральним юдейським святом Песах (13 - 20 квітня), що супроводжувалися не тільки вітрами, дощами та приморозками, але й справжнім морозом і снігом.
11 квітня 2025 року у Чернігові навіть було зафіксовано температурний рекорд - мінімальна температура повітря у Чернігові становила -4,4°С. Попередній рекорд цього дня був зафіксован
...
Далі »
 9 ківтня 2025 року на 77-у році життя після важкої хвороби відійшов у вічність Микола Кабенок - депутат І-го демократичного скликання Чернігівської міської ради.
Микола Володимирович Кабенок народився 27 липня 1948 року в с. Ведільці Чернігівського району, брав активну участь в демократичних процесах на ВО "Чернігівський радіоприладний завод", де працював старшим майстром.
Був висунутий трудовим колективом цеху в депутати Чернігівської міської ради на перших демократичних виборах 4 березня 1990 року.
Активний учасник депутатської демократичної групи "Чернігів", яка разом з рухівцями боролася проти комуністичного тоталітарн
...
Далі »
 Рік тому, 29 березня 2024 року, в Чернігові на 71-му році життя після важкої хвороби відійшла на Вічну Ватру пл. сен. Наталка Соломаха.
Подруга Наталка була ініціатором створення у 1994 році за підтримки РУХу Чернігівської Станиці скаутської організації «ПЛАСТ» та була першою заприсяженою пластункою на Чернігівщині.
Соломаха Наталка Іванівна (у дівоцтві - Борода) народилася 8 травня 1953 року в селі Подище на Прилуччині.
Закінчила чернігівську школу № 20, Чернігівський філіал КПІ у 1977 році та працювала інженером-конструктором на ВО «ЧРПЗ».
У 1976-1981 рр. брала активну участь в діяльності спелеологічного туристичного
...
Далі »
 20 березня на стародавньому Дитинці відбулися заходи з відзначення 386-ої річниці від Дня народження Івана Мазепи.
Біля пам’ятника гетьману велично заспівали «Ще не вмерла Україна», Державний гімн України виконала Капела бандуристів імені Остапа Вересая на чолі із заслуженим працівником культури України Миколою Борщем.
Про славного воєначальника і мецената Івана Мазепу говорили заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Іван Ващенко та генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Наталія Реброва.
Заупокійну літію за Іваном Мазепою очолив єпископ
...
Далі »
 22 лютого в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який знаходиться в історичному помешканні обласної організації Народного Руху України (з лютого 1990 р.), проведено круглий стіл з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.
«День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого на знак пам’яті про 107 громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України. Завдяки їм було змінено перебіг історії нашої держави. Повалення злочинного проросійського режиму Януковича, за якого зріс рівень корумпованості держави та актив
...
Далі »
 Напередодні відзначення 107-ї річниці бою під Крутами у Чернігові в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який знаходиться в історичному помешканні обласної організації Народного Руху України (з лютого 1990 р.), проведено музейну зустріч-лекцію про цю легендарну подію.
Захід організовано Музеєм боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, обласною організацією Народного Руху України та регіональним представником Українського інституту національної пам’яті.
«Вшанування чину оборонців Крут — важлива частина
...
Далі »
 До Дня Соборності України у Чернігові проведено громадські заходи: круглий стіл в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який знаходиться в історичному помешканні обласної організації Народного Руху України (з лютого 1990 р.); флешмоб біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України. Жовтень 1992 р.».
Їх організували Музей боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, обласна організація Народного Руху України за сприяння регіонального представника Українського інституту національної пам’яті. Учасники: рухівці–борці
...
Далі »
 21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який знаходиться в історичному помешканні обласної організації Народного Руху України (з лютого 1990 р.), проведено круглий стіл до 87-ї річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола, державного, громадського та політичного діяча, журналіста, народного депутата України I - III скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України (посмертно).
У заході, який організовано і проведено зусиллями Музею боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, обласного об’єднання Всеук
...
Далі »
 В рамках освітнього проєкту «Імена у назвах вулиць» про державну та громадську діяльність Валерія Сарани розповідали заступник голови обласної організації НРУ Сергій Соломаха та дружина Валерія Юрійовича, заслужена вчителька України, волонтер Лілія Сарана. Цей захід відбувся 12 грудня в Чернігівській міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.
Валерій Сарана був членом оргкомітету Установчого з’їзду Народного Руху України (1989). У ньому активну участь взяла делегація Чернігівської крайової організації НРУ. Серед делегатів з’їзду був наш земляк, Герой України Левко Лук’яненко, який зробив значний вплив на утвердження РУХу, як
...
Далі »
 12 грудня 2024 року фондова збірка «Музею боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині» поповнилася цінними предметами, світлинами, матеріалами та особистими речами Валерія Сарани, українського державного і громадського діяча, першого голови Чернігівської краєвої організації Народного Руху України (1990–1992), почесного громадянина м. Чернігова. Їх подарувала його дружина, заслужена вчителька України, волонтер Лілія Сарана під час проведення освітнього проєкту «Імена у назвах вулиць» в Чернігівській міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.
Цей проект започаткований у вересні цього року Управлінням культури та тури
...
Далі »
|
|
| |