Середа, 22/Січня/2025, 10:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [261]
Анонси. Події [338]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [264]
Погляд [759]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [56]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2024 » Грудень » 1 » 1012-й день. З 1 Грудня – Днем народного Вибору та Спротиву
1012-й день. З 1 Грудня – Днем народного Вибору та Спротиву
10:40
1012-й день.

Великої визвольної війни Українського народу проти орд московських комуно-нацистських терористів або рашистів та їхніх посіпак. 11-й рік чергової московсько-української війни.

Ось й наступила третя воєнна календарна зима. Поки що лагідна й малосніжна, хоча з ожеледдю і лише інколи з мінусовою температурою у ночі.
Тривалість світового дня 1 грудня становитиме 8 год. 20 хв. Це разом з мрякою та відключеннями по графіку споживачів від електропостачання, на жаль, не додає оптимізму.
Чекаємо дня зимового сонцестояння 21 грудня, коли тривалість світового дня становитиме лише 8 год. 4 хв. та 17 сек., та свята Різдва Христового.

Ворог продовжує активні настуальні дії на 10 напрямках. Особливо гаряче, на Курахівському, Покровському напрямках. Ворог також намагається ліквідувати Судженський плацдарм у Курськіій області, де йому допомагають й вояки з КНДР.
На жаль, Силам оборони України поки не вдається зупинити ворога.

29 листопада Шостий Президент України, вірогідно, після скандалів в медіа щодо постачання на фронт 100 тисяч дефектних мін 120 мм вітчизняного виробництва та діяльності ТЦК по мобілізації, призначив нового командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

У ніч на 28 листопада (із 19:30 27 листопада) ворог завдав 11-й масований терористичний удар по об’єктам енергетики України ракетами різних типів та ударними безпілотниками, а саме:
- 3 зенітні керовані ракети С-300 із Бєлгородської обл. по Харківщині;
- 57 крилатих ракет Х-101 із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, район пусків — Волгоградська обл.;
- 28 крилатих ракет «Калібр», район пусків акваторія Чорного моря;
- 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69, район пусків повітряний простір над акваторією Чорного моря;
- 97 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу із районів Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Орел, Брянськ, Міллерово.

Станом на 10:30 ранку 28 листопада було підтверджено збиття:
- 76 крилатих ракет Х-101/«Калібр»;
- 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69;
- 35 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу (62 ворожих безпілотники локаційно втрачено).

Водночас рашисти перейшли до відкритого залякування ударами ударами стратегічними ракетами «Орєшнік» по центрам прийняття рішень в Україні та ядерними ударами по нашим союзникам.

«Другий фронт».

На світанку 27 листопада у Лівані, де ізраїльська армія веде операції проти угруповання «Хезболла», почав діяти режим припинення вогню. Згідно з умовами перемир'я, ізраїльські війська виведуть з Лівану протягом 60 днів, а бойовики "Хезболли" залишать прикордонні райони. «Хезболла» має вивести своїх бійців з території між "блакитною лінією" (неофіційним кордоном між Ізраїлем та Ліваном), та річкою Лівані, що розташована приблизно за 30 км від кордону. Цю територію мають взяти під свій контроль війська ліванської армії.
Перемир’я дозволить відтіснити підтримуване Іраном угруповання від кордону з Ізраїлем та посилить регулярні війська ліванської армії, які мають розгорнуті уздовж кордону після виведення ізраїльських військ.

28 листопада у відповідь на заяву прем'єр-міністра Грузії про відмову від переговорів щодо вступу в ЄС розпочалися більш масові протести, в яких бере участь Президентка Грузії.
Це значно загострило протистояння між проросійською владою і опозицією, яка не бере участь в роботі новообраного парламенту та організовує акції протести.
Учасники протестів вважають, що відмова від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення європейської інтеграції.
Натомість поліція застосовує спецзасоби та у силовій спосіб розганяє протестувальників.
США призупинили стратегічне партнерство у відповідь на відмову грузинської влади від перемовин щодо вступу в ЄС і силові розгін протестувальників.

29 листопада після чотирьох років відносного затишшя бойовики протурецького сунітського угрупування «Хайят Тахрір аш-Шам» (HTS), які очолюють коаліцію опозиційних сил у Сирії, увійшли Алеппо та зайняли провінцію Ідліб. Це наслідок послаблення ударами Ізраїля по проіранському ліванському угрупованню «Хезболла», яке разом військами РФії захищає від повстанців режим Асада.
Операція HTS, яка стала відповіддю на посилення атак РФії та Сирії на контрольовані опозицією райони. США класифікує HTS як терористичну організацію, а бойові дії, що відновилися, викликають побоювання нової хвилі насильства у північній Сирії проти курдів. Натомість в Україні багато хто прийняв це ледь не за відкриття «другого фронту» проти РФії і Ірану.

Ідеологічний фронт

У неділю, 24 листопада, у день вшанування пам’яті великомучениці Катерини та преподобного Меркурія Чернігівського вперше митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив молебень за Україну у Спасо-Преображенському соборі за участі начальника Чернігівської ОВА, який вручив грамоту і подяки священикам.
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив, що в майбутньому Православна церква України претендуватиме на право оренди цього собору.
Крім того, він побував й на Болдиних горах у Свято-Троїцькому соборі, який у1992 -2024 рр. був кафедральним собором Чернігівської єпархії УПЦ (МП). Поки що в якості туриста.

26 листопада ц. р. Верховний Суд України у складі Касаційного господарського суду відмовив у задоволенні позову управління Чернігівської єпархії УПЦ щодо права користування Спасо-Преображенським собором. Провадження у справі тривало понад півтора року, справу розглядали суди різних інстанцій. Однак фінальне рішення на користь Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Лише в березні 2024 року із незаконного користування були повернули об’єкти заповідника: побудови на території Троїцького собору, Іллінську браму та Спасо-преображенський собор. Термін оренди УПЦ МП на них закінчився ще восени 2021 року.

Від 1 грудня стартує виплата 1 000 грн за програмою "Зимова єПідтримка" через: Мобільний застосунок "Дія", а через "Укрпошту" від 4 грудня 2024 року.
Влада планує таким чином упродовж грудня 2024 — лютого 2025 року використати, зокрема й банківську систему ідентифікації осіб, щоб здійснити фактично електронний перепис громадян України

1 грудня – 33-я річниця Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України. На референдум винесли одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?».
У референдумі взяли участь 31 891 742 виборця — 84,18 % населення УССР. З них 28 804 071 особа (90,32 %) проголосувала «За».
Ця історична подія спричинила до визнання незалежності України на міжнародній і перетворення СССР на СНГ, тобто, на думку так званих московських демократів, квазі СССР без країн Балтії.
Однак не так сталося як декому гадалося. Спроба рашистів створити Євроазійський Союз завдяки героїчній боротьбі Українському народу за демократію, незалежність та свободу провалилася.

1 грудня 1991 року відбулися й перші вибори Президента України. Представник комуно-савєтської номенклатури Леонід Кравчук отримав 61,59% і переміг у всіх регіонах, за винятком трьох областей Галичини, де переміг представник націонал-демократів В'ячеслав Чорновіл, якого підтримали 23,27% виборців.
Ось таким невтішним на момент відновлення незалежності України було співвідношення сил між проєвропейськими національно-демократичними силами України і комуно-совєтською номенклатурою та московськими посіпаками.
Саме це спричинило до двох революцій і визвольної війни з Рашистською федерацією.

1 грудня – 11-а річниця Всеукраїнського віча під час Революції Гідності, яке відбулося після жорстокого і підлого побиття учасників Євромайдану на майдані Незалежності «Беркутом» в ніч на 30 листопада 2013 року.
Одинадцять років тому зі всієї України до столиці з'їхалися обурені українці, щоб висловити невдоволення діями злочинної влади.
О 12-30 розпочалася хода від парку Шевченка до Майдану Незалежності, де відбулося найбільше за часів незалежності Всеукраїнське віче, на яке зібралося приблизно пів мільйона українців.
Міліція, яка заблокувала напередодні підступи до Майдану Незалежності, відступила. Віче створило Штаб національного спротиву – координаційний центр Євромайдану, що розташовувався у Будинку профспілок. Головні вимоги штабу – відставка Кабміну, проведення позачергових президентських виборів.

Вітаємо українців з 1 Грудня – Днем народного Вибору та Спротиву.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!
Категорія: Погляд | Переглядів: 84 | Додав: Черняков | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2025