Великої визвольної війни Українського народу проти московських комуно-фашистських загарбників.
Уряд нарешті оголосив про скасування безвізового режиму з 1 липня 2022 року для громадян РФІї.
Звісно, українці також оговтуються після фієричних визитів напередодні до Києва і Ірпіня перших осіб Німеччини, Франції, Італії та Румунії, а наступного дня, несподіваного другого приїзду до Києва прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, а також ухваленого 17 червня ріщення Європейської комісії рекомендувати надати Україні статус кандидата в члени Євросоюзу.
Водночас, Європейська комісія вимагає від Україні також зробити деякі реформаторські кроки, щоб наблизитися до ЄС, зокрема, у царині верховенства права, антикорупційної діяльністі, боротьби з олігархами.
Нажаль, мова не йде про десовєтизацію та здемосковщення України.
А шкода.
Адже саме тотальна деукраїнізація і змосковщення України є спусковим гачком війни Московії проти України.
Одже, здемосковщення і десовєтизація справа виключно самих українців.
Нажаль, з досягнень на ідеологічному фронті боротьби проти московського культу «пабєдабєсія», зокрема щодо перейменування топонімів, досі катма.
Наприклад, в Чернігові, де майже 100 проспектів, вулиць, площ, провулків з 550 названі на честь Вєлікай атєчествєнной війни, з них 63 на честь Героїв Савєтскава Союзу, поки ще не перейменовано жодного топоніму, навіть, вул. Московської.
Однак навіть цього КПУшникам на чолі з Г.Кузнєцовим в міській раді, звісно, було замало.
Переконаний, що зовсім не випадково за рішенням міськради від 30.03.2010 р. вулицю Проектну, на якій розташований найбільший в місті ТРЦ «HOLLYWOOD» (2015) було перейменувано на честь 77-ї гвардійської стрілецької Чернігівської ордена Леніна Червонопрапорної ордена Суворова дивізії (з 01.03.1943).
За відомостями «Википедии» (у "Вікіпедії" дані відсутні) це військове формування, яке неодноразово змінювало нумерацію і назву, було формована в липні 1941 р. в Москві.
За участь у вигнанні нацистів з Чернігова отримала почесне звання «Чернігівська».
До речі з 11 військових формувань, які вибиті на постаменті «Танк» в Чернігові 10 мають почесну назву «Чернігівська», зокрема,148, 211 стрілецькі і 76 гвардійська стрілецька дивізії, 16 гвардіська кавалерійська дивізія.
Тож чому адепти "пабєдабєсія" обрали для шанування саме 77-му гвардійську стрілецьку дивізію?
Судіть самі.
За відомостями з «Википедии» (мовою оригіналу).
«Приказом МО СССР № 080 от 27 марта 1967 г. в целях сохранения боевых традиций овеянных славой стрелковых дивизий народного ополчения и учитывая важное значение воспитание личного состава Советских Вооружённых Сил на их героических подвигах, наименование «Московская» восстановлено по преемственности — 77-я гвардейская мотострелковая Московско-Черниговская ордена Ленина, Краснознамённая, ордена Суворова дивизия.
Осенью 1989 г. дивизия включена в состав Северного флота как 77-я гвардейская Московско-Черниговская ордена Ленина, Краснознамённая, ордена Суворова дивизия береговой обороны.
1 декабря 2000 г. на базе 600-го отдельного гвардейского батальона морской пехоты и 414-го отдельного батальона морской пехоты (сформированного в 1999 г. в г. Каспийск Республики Дагестан) сформирована 77-я отдельная гвардейская Московско-Черниговская ордена Ленина, Краснознамённая, ордена Суворова бригада морской пехоты.
Апрель 2001 г. — выполнение боевых задач в горном Дагестане. Воины соединения действовали в Цумадинском районе, на высоте свыше 2-х тысяч метров над уровнем моря. Заслуженные государственные награды получили более 200 морских пехотинцев.
9 мая 2002 г. — в результате террористического акта на ул. Ленина г. Каспийска от рук террористов погибло 23 и ранено 54 военнослужащих.
Бригада расформирована в 2009 году.»
Переконаний, що саме це є головною причиною появи в одному з найбільш залюднених районів Чернігова вулиці 77-ї гвардійської дивізії, а не, наприклад, Героїв Крут.
Будьмо уважні!
Ворог готувався до війни ретельно не одне століття.