Початок » 2022»Вересень»2 » 191-й день. 77-а річниця закінчення Великої світової війни
191-й день. 77-а річниця закінчення Великої світової війни
13:15
191-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти московських комуно-фашистських терористів.
77 років тому, 2 вересня 1945 року, капітуляцією Японської імперії перед союзниками по антигітлерівській коаліції завершилася Друга світова війна.
Звісно, савєтськіє люді цієї дати ніколи не відзначали, хоча сотні тисяч червоноармійців і черврнофлотців брали участь в розгромі японської Квантунської армії у Маньчжурії, захопленні Курильських островів і півдня Сахаліна.
Деякі аналітики вважають, що 2 вересня 1945 року завершилася Перша або Велика світова війна, яка тривала з 28 липня 1914 року з 21-річною перервою.
Натомість, Другою світовою війною пропонують вважати Холодну війну 1947 - 1991 років між вільним Світом на чолі США і комуністичним блоком на чолі СССР і його сателітами по Варшавському договору.
Головним аргументом є те, що загроза світової ядерної війни обумовила гибридний хароктер цієї світої війни, який проявлявся у інформаційній війні, у гонці озброєнь, зокрема, ракетно-ядерних і космічних перегонах, у локальних війнах. Найбільшими з них були війни у Кореї (25.06.50 - 27.07.53), у В'єтнамі (26.09.59 - 30.04.75), в Афганістані (26.12.79 - 15.02.89) та безліч інших антиколоніальних війн, кривавих конфліктів, інтервенцій, революцій і військових переворотів по всьому Світу.
Поразку у Другій або Холодній світовій війни зазнав СССР.
Водночас, демократизація, пєрєстройка і гласность за часів генсека Міхаіла Горбачова (Горбі), лише зробили цю поразку і розпад СССР у 1991 році менш кривавими і більш-менш цивілізованими, зокрема для України.
До речі, Владімір Путін попрощався із померлим 30 серпня першим і останнім президентом СССР Михайлом Горбачовим у морзі.
Натомість, прощання з Горбі, для дипломатичних представництв і всіх охочих, відбудеться 3 вересня у Колонній залі Будинку спілок у Москві.
Тож, безсумніву, чергова московсько-українська війна є спробою реваншу московсько-савєтських імперців за поразку у Холодній війні.
Немає сумнііві, що ця кривава спроба реваншу московських комуно-фашистських терористів закінчиться так само, як і для нацистської Німеччини і її вірного союзника хортиської Угорщини.
А напередодні, 1 вересня, українці відзначили, а не відсвяткували День знань і, нарешті, второпалі, що таке онлайн і офлайн.
Хоча чому не очне і дистанційн чи віддалене навчання?
Сумно, що за кордоном та на окупованих українських землях, де хазяйнують вороги і колабаранти, сотні тисяч школярів підуть не в українські школи.
Хоча чому колаборанти, а не українською - запроданці і пристосуванці?
Але варто пригадати позитиви.
26 років тому, 2 вересня 1996 року, в обіг нарешті замість рубля-карбованця і купона-карбованця по курсу 1,76 за 1 долар США введена українська гривна з зображенням на ній наших князів Володимира, Ярослава, наших гетманів Богдана Хмельницького і Івана Мазепи, Івана Франка, Михайла Грушевського, Тараса Шевченка.