Понеділок, 23/Грудня/2024, 03:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [261]
Анонси. Події [337]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [261]
Погляд [755]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2008 » Грудень » 21 » Червоні гвоздики отримали депутати Чернігівської міськради від УПЦ Московського патріархату… Фото
Червоні гвоздики отримали депутати Чернігівської міськради від УПЦ Московського патріархату… Фото
10:50
12 грудня сесійне засідання Чернігівської міськради, як завжди, розпочалося із великим запізненням.
На 33 сесії V скликання планувалося розглянути аж 27 питань. Проте, народним обранцям заманулося додати до порядку денного і політичні, і релігійні питання… Адже, біля стін міськради лунали молитви представників УПЦ МП.
У результаті годинного обговорення порядок денний сесії доповнився ще кількома питаннями: депутатів турбувала ретрансляція російських телеканалів у місті; вирішили обговорити й пропозицію щодо затвердження Програми одноразової допомоги при народженні дитини у Чернігові у 2009 році; заманулося обранцям замахнутися й на «Катерининську проблему».

Перше – економічне й важливе питання – депутати розглянули швидко, за кілька хвилин. Ще на минулій сесії Володимир Ступак, керівник фракції УНП, запропонував прийняти антикризову програму. Тоді його підтримали одноголосно. Була створена відповідна робоча група, яку очолив міський голова Олександр Соколов. І ось тепер питання «Про першочергові заходи щодо мінімізації негативного впливу фінансової кризи на економіку м. Чернігова» винесли на сесію міськради. Депутати не заперечували щодо прийняття такої програми. Хоча, задум і потрібний, але над ним необхідно ще добряче попрацювати, щоб програма «мінімізації негативного впливу фінансової кризи» дала реальний результат для економіки міста.

Обговорення другого питання було бурхливим. З дозволу депутатів до залу засідань міськради увійшло декілька представників УПЦ МП з гаслами. Таким чином, атмосфера мітингу-молитви перенеслася з вулиці – до сесійної зали. Розглянути «Катерининську проблему» пропонували фракції ПСПУ, КПУ та ПР, депутати яких несподівано стали віруючими. Незважаючи на те, що дане питання не відноситься до компетенції ні міськради, ні міськвиконкому (є також і відповідний юридичний висновок), депутатам все одно захотілося прийняти рішення, щоб Катерининська церква знову стала історично-музейним комплексом.
Нагадаємо, що згідно розпорядження голови Чернігівської облдержадміністрації М. Лаврика (№ 151 від 05.04.2006 р.) Катерининську церкву було передано козацькій релігійній громаді Київського патріархату. Проте, Московська церква не погодилася з даним рішенням і розпочала блокування храму (намети представників УПЦ МП й нині стоять біля церкви). Разом з тим, розпорядження М.Лаврика розглядалася протягом двох років в різноманітних судових інстанціях. Остаточну крапку у цій справі поставив Вищий адміністративний суд України. 22 травня 2008 року він розглянув апеляційну скаргу Української Православної Церкви Київського патріархату. І визнав, що розпорядження голови Чернігівської облдержадміністрації «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ Київського патріархату м. Чернігова Катерининської церкви» є чинним. Ухвала Вищого адміністративного суду України є остаточною і оскарженню не підлягає.
Проте, депутати міськради, відомі своєю антиукраїнською позицією, й досі не можуть заспокоїтися. Їм вкотре намагався роз’яснити представник Української народної партії Володимир Ступак, що дане питання лише розпалює міжрелігійний конфлікт у Чернігові. Адже, більше десятка церков у місті передано УПЦ МП і лише три Київському патріархату. Кожен чернігівець сам визначає в яку йому церкву ходити (чи в Спаський собор – переданий УПЦ МП, чи в Катерининську церкву, де нині щодня відбуваються богослужіння релігійної громади Київського патріархату).
32 депутати з 45 присутніх на сесії проголосували, що Катерининська церква знову має бути музеєм. А також прийняли рішення розглянути питання про мораторій на передачу об'єктів історично-культурної спадщини релігійним громадам.
Ініціатори «Катерининського питання» зраділі вибігли на вулицю до представників УПЦ МП. Їм дякували і давали квіти революції – червоні гвоздики…

З молитвами вирушили віруючі до Катерининської церкви і обійшовши її хресним ходом знову «засіли» в намети.


Сергій Черняков,
«Європейська Україна», фото автора.

Категорія: Погляд | Переглядів: 1532 | Додав: Майшев | Рейтинг: 1.0 |
Всього коментарів: 1
1 DYNAMO  
ну это нормально!

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2024