П'ятница, 22/Листопада/2024, 05:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [261]
Анонси. Події [332]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [260]
Погляд [752]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2009 » Січень » 18 » «Я йду до людей. Добрий день!»
«Я йду до людей. Добрий день!»
01:48
Тихе грудневе надвечір’я вийшло на гомінкий Хрещатик і в переході спинилося. А там гурт сільських аматорі в під гармошку та бубон «Козачку» виспівував. І тепліше ставало перехожим у заклопотаному натовпі. Раптом біля статечних артистів зупинилися привітний чоловік з тендітною русявою жінкою: «Дякуємо, дякуємо, люди добрі: втішили душу! Не хвилюйтеся так, пані Надіє, ближче підходьте, знайомтеся з виконавцями своєї пісні!» Зворушені самодіяльні артисти віри не йняли, що перед ними Надія ГАЛКОВСЬКА, чернігівська поетеса, авторка уславленої «Козачки»: обнімали жінку, донею називали…

– Пані Надіє! Такі зустрічі, які допомагають нам вистояти у вирі негараздів і випробувань, дарує сама доля.

– Справді, після тієї розмови почувалася так, немов у щирих друзів побувала: їхала маршруткою до Чернігова і все про цих хороших людей думала. Взагалі цьогорічний грудень виявився прихильним до мене. У радника Президента з питань патріотичного виховання молоді Володимира Бичека, якого знаю ще з тих пір, коли ми в нашому краї козацький похід організовували, цікава ідея виникла: записати «Козачку» у авторському виконанні. Тоді вже інший Володимир – Соломончук, керівник ансамблю народної пісні «Джерело» – руку підтримки подав. Всенький місяць до столиці на репетиції їздила. Згодом ми записалися на студії звукозапису Вищого музичного училища імені Глієра. Цей диск – проект подарунковий, не комерційний.
До речі, з українським козацтвом і Володимиром Бичеком, одним з його засновників, ми готуємо на радіо програму «Зустрічі» – на каналі «Культура». І ще одним задумом поділюся: весною сподіваємося зняти відеокліп пісні, як історичну замальовку.

– Крила у «Козачки» міцні й красиві, у світах її знають і шанують. Наше жіноцтво (навіть поважного віку бабусі) залюбки згадує про «синьоокого полковника» – і на родинних святах, і на концертах. Поділіться з нами, хто ж він, цей справжній чоловік-лицар?

– Щиро зізнаюся, що у мого героя головний прототип – безстрашний лицар, полковник козацький Іван Богун. Звісно, я і сучасників не обминула. Пісня «народжувалася» у поході «Дзвін-91» – і мене вразили стосунки запального Володимира Бичека та його коханої. Ну, хіба ж я могла не запозичити щось гарне у Володі? Між іншим, композитор Микола Збарацький, на вигадки мастак, представляв пісню саме так: «Присвячується першому новітньому чернігівському полковникові Володимиру Бичеку, який відродив на теренах області козацтво». І ще додам: синьоокому лицареві
притаманні риси багатьох моїх знайомих шляхетних (підкреслю це!) чоловіків.

З Україною в серці,
Не вагаючись, князь
Вів хоробрі полки
На ворожих чужинців,
Щоб Вкраїна моя
Відбулась і збулась,
Щоб не згинули ми
У світах поодинці.
З Україною в серці
Брав бандуру козак
І співав про степи,
Що рідніших немає.
Є у пісні козацькій
Дивна сила й краса –
Із далеких часів
Аж донині лунає!

– Ви чудово декламуєте! Ваша перша збірка випурхнула ще наприкінці минулого століття. Згодом у багатьох журналах і газетах знову з’являлися ваші вірші. Нещодавно долетіла до редакції хороша звістка: навесні прийде до читачів і нова книга Надії Галковської.

– А називається вона «Козацькими шляхами». У ній мої шанувальники зустрінуться з історичною фантастикою. Постійно фігурують у книзі ХVІІ і ХХ-ХХІ століття – і новели овіяні стилем козацького бароко. Звісно, новели й повісті мережані віршами…
Бачу, що в же рік новий у двері легенько стукає і телятко, лагідне та чепурненьке, до шибки притулилося. Зізнаюся, що і я народилася під сузір’ям Тільця. Отож сподіваюся, що рік прийдешній і для мене, і для земляків дорогих, і для всіх українців буде добрим, з сонцем на порозі – попри всі похмурі прогнози. Корова і бик – це ж трудівники одвічні, символи священні ще з доісторичних часів на тих землях, на яких наші предки працювали. Чи ж ми не вистоїмо у кризах? Тому й зичу всім чернігівцям у році новому добротворчої сили любові, яка здатна подолати всіляку негоду і
щастя-радість принести в кожну родину.

Моя Держава
стрілкою тремтить
на циферблаті вічності.
Рушай же,
поки у душах наших
є снаги.
Щоб і про нас,
снувались
думи й саги.
Щоб вистачило
теплої відваги
пройти крізь
надокучливі сніги.
Моя Держава
тяжко постає.
І ми вартуємо
цілодобово –
у мирі, злагоді,
палкій любові.
Ми – незнищенні.
Ми – були.
Ми – є!

Галковська Надія - члена Проводу обласної організації УНП,
депутат Чернігівської районної ради

Розмовляла Віра ГУБАР
Фото Миколи ТИЩЕНКА
"Деснянська Правда"
Категорія: Різне | Переглядів: 1675 | Додав: Майшев | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2024