Початок » 2022»Грудень»7 » 287-й день. Україні повинен запрацювати "трикутник": Держава-Cамоврядування-Бізнес
287-й день. Україні повинен запрацювати "трикутник": Держава-Cамоврядування-Бізнес
14:03
287-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти московських комуно-нацистських терористів.
Зранку південний вітер рясно засніжив. Відлига.
За даними Генерального штабу ЗСУ, за добу 6 грудня збито 14 дронів Shahed-136, запущених з Краснодарського краю, один безпілотник «Орлан-10» і ще два інші безпілотники.
7 грудня - День місцевого самоврядування, встановлений Указом Другого Президента України «Про День місцевого самоврядування» № 1250/2000 від 25 листопада 2000 року на честь ухвалення 7 грудня 1990 року ще Верховною Радою УССР вже не чинного Закону України "Про місцеве самоврядування".
Під час воєнного стану місцеве саморядування на рівні областей і районів замінінили начальники військові адміністрацій, але на базовому рівні (громади міст, селищ і сіл) з деякими обмеженнями на більшій частині України працюють органи місцевого самоврядування, обрані на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.
Отже, професійне свято працівників місцевого самоврядування напряму пов'язане з комуно-савєтським минулим, а не радянським. Адже саме зараз тільки в парламентсько-президентській Україні реально діє радянська влада.
Звісно, спроба реформувати місцеве самоврядування під гаслом "децентралізації" начебто на основі положень Європейської хартії місцевого самоврядування зупинилося на стадії розподілу повноважень і функцій між Державою, обласною і районними радами та громадами.
Більш того, різке збільшення кількості місцевих рад з повноваженнями рад міст обласного підпорядкуваннянаприклад, як на Чернігівщині з 4 до 57, і фінансово-бюджетне їх підпорядкуванні Міністерству фінансів України, нічого доброго, крім, збільшення матеріального забезпечення і можливостей для місцевих князьків і княгинь та їх оточення, але реально не поліпшило ситуацію в багатьох громадах.
Перед Державою і, особливо, місцевою керівною елітою стоїть завдання створення ефективно працюючого "трикутника" Держава-Самоврядування-Бізнес, в якому Держава і її органи є головним регулюючим і контролюючим органом, які стоять на заваді місцевому сепаратизму та зловживанню владою місцевими кланами.
Для цього потрібно чітко розмежувати функції Держави та Місцевого самоврядування, а також ледь не з нуля створити національні правоохоронні органи і спеціальні служби і, нарешті, вирвати судову систему з лап нащадків представників, до речі, не найкращих за моральними і професійними якостями, комуно-савєтської номенклатури.
Повномаштабне вторгнення московитів 24 лютого є початком нового етапу формування інстититу місцевого самоврядування в Україні, який приведе до того, що Держава виконуватиме державні функції, місцеве самоврядування працюватиме на громаду, а Бізнес - на себе, громаду і Україну.
Чернігівщина проходить цей шлях хоча й у протистоянні між офісом Шостого президента і командою Чернігівського міського голови, але доводить, що українці — вільний і демократичний народ.
Бажаємо сил і надхнення головам громад, депутатському корпусу, звільненому, нарешті, від посіпак ворога, усім працівникам органів місцевого самоврядування в служінні на благо своїх громад і Українському народові!