Початок » 2023»Лютий»3 » 345-й день. Весна зовсім скоро. Ми вистоїмо...
345-й день. Весна зовсім скоро. Ми вистоїмо...
13:49
345-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти московських комуно-нацистських терористів.
Затяжна відлига, яка спричинила давно не бачену січневу повінь, відступає під тиском холодного арктичного повітря. Тож слід очікувати некритичних щонайбільше тижневих нічних лютневих морозів і вітру.
Ворог продовжує накопичувати резерви і системно обстрілювати населені пункти вздовж кордону і фронту, а також тиснути у Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському і Вугледарському напрямках.
Водночас, в Києві 3 лютого розпочався саміт Україна-ЄС, на який вже напередодні прибули високопосадовціі з Брюселя.
Не дивно, що напередодні, 1 лютого, цієї дійсно історичної події після оголошення України кандидатом в члени Європейсього Союзу, офіс Шостого президента дав команду правоохоронним структурам здійснити безпрецендентні антикорупційні заходи, зокрема, обшуки у олігарха Коломойського і екс-міністра Авакова. Крім того, після гучних скандалів в медіа Кабінет міністрів усунув з посади в.о. голови Державної митної служби України і ще низку заступників міністрів та високопосадовців у Міністерстві оборони України.
Тож на тлі медійного шторму щодо обшуків практично не поміченою для загалу залишилося рішення Львівського апеляційного суду від 1 лютого, яким відхилено апеляційну скаргу чернігівського міського голови на рішення Яворіського районного суду про його усунення за корупційні дії від виконання обов'язків на рік.
Цікаво, що суд вперше застосував проти міського голови норму ст. 30 Адміністративного кодексу України, яка регулює позбавлення громадян водійських прав та права на рибальство чи мисливство.
До речі, такі зміни було внесено Верховною радою України 14 жовтня 2014 року разом з ухваленням ЗУ "Про запобігання корупції" (№ 1700-VIІ), коли народними депутатами були і чернігівський, і київський міські голови, а президентом Петро Порошенко.
На рішення суду не вплинули ні присутність на судовому засіданні киіївського, львівського, житомирського міських голів, ні приїзд до Львова чисельної делегації міських, селищних голів і депутатів місцевих рад, ні гучні заяви громадських організацій, які опікуються місцевим самоврядуванням.
Внаслідок рішення "третьої гілки" влади чернігівці залишилися без легітимного міського голови, який останні 7 років опікувався містом. Тепер саме від його команди на чолі з секретарем міської ради, якого обирають не виборці, а депутати зі свого складу, залежить робота комунальних підприємств міста і його майбутнє.
Звісно, у офісу Шостого президента, залишається, крім активізації роботи правоохоронних структур, ще один інструмент приборкання аме під час військового стану непідконтрольних міських голів - призначення у місті Чернігові військово-цівільної адміністрації.
Згідно частини третьої 3 статті 4 Закону України "Про правовий режим воєнного стану "військові адміністрації населених пунктів утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження..."
До речі, в Прилуках через більш дворічний конфлікт між безпорадною міською головихою і більш ніж половиною депутатського складу міської ради, мабуть, вже час утворити військово-цівільну адміністрацію.
Рішення про утворення військових адміністрацій приймається Президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування.