Початок » 2023»Лютий»8 » 350-й день. Продовжується гібрідна війна на ідологічному фронті.
350-й день. Продовжується гібрідна війна на ідологічному фронті.
15:27
350-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти московських комуно-нацистських терористів.
Яскраво сонячна зимова і трохи морозна по ночах погода свідчить, що весна невпинно наближається.
Архиєрейський Синод УГКЦ на з’їзді, який відбувся 1-2 лютого у Львові, ухвалив історичне рішення про перехід з 1 вересня 2023 року на григоріанський календар для нерухомих свят, тобто на новоюліанський календар.
Таким чином, визнано що юліанський календар виконав свою місію збереження української ідентичності від польських і мадярських зазіхань.
Новоюліанський календар використовують дев'ять із 15 помісних православних церков у світі, а також кілька парафій Православної церкви України.
Ворог вперто продовжує атакувати і обстрілювати наші позиції на фронті особливо на Бахмутському і Авдіївському нарямках і обстрілювати населені пункти вздовж кордону і фронту.
Медійні експерти причаїлися в очікуванні широмасштабного наступу ворога до річниці початку великої війни, в першу чергу, на у Донецькій і Запоріжській областях.
Нарешті, 6 лютого, після тривалого аж від 19 липня 2022 року очікування, Україна отримала легітимного голову СБУ, а також нового очільника Міністерства внутрішніх справ з числа нових облич.
Водночас, Міністр оборони України відбувся лише переляком після авансовоного головою фракції ПП "Слуга народу" його усунення з посади через корупційні скандали з закупками для ЗСУ.
Шостий Президент України 8 лютого прибув до Великої Британії, де зустрівся з британським прем'єром Ріші Сунаком та королем Чарльзом III, а також виступив в парламенті та зустрівся з українськими військовими, що проходять вишкіл у Великій Британії.
А напередодні, 7 січня, в конгресі зі щорічної промовою виступив 46-й президент США. Він виклав бачення ролі США у Світі через війну між РФією і Україною та аносував посилення уваги його адміністрації до вирішення внутрішніх проблем.
Продовжується гібрідна війна на ідологічному фронті.
Якщо на Печерських пагорбах над Дніпром вожді комуно-регіоналів, опоблоківців визнано ворогами України, то їх соратники на берегах Зачарованої Десни продовжують шануватися і, навіть, прославлятися.
2 лютого 2023 року на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка у приміщенні навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.Лазаревського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-філософська думка України: вчора, сьогодні, завтра», присвячена пам‘яті доктора філософських наук, професора, заслуженого працівника освіти України (2013) Анатолія Івановича Мельника (02.02.1953 - 26.11.2021)
Конференцію проведено на честь дійсно одного з визначних діячів обласних осередків ПП "Демократичний Союз", Партії регіонів і "Опозиційний блок", заступника голови ОДА (1997-2000), голови обласної ради (2010-2014) та ярого прихильника московської церкви. На захід крім науковців двох чернігівських університетів зібралася тітуловані місцеві регіонали і опоблоківці.
До речі, проректорка з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ "Чернігівська політехніка" к. філос. н., доц. Мельник Ольга Євгенівна виступила н а цій конференції з доповіддю "Суголосність життєвих принципів А.І.Мельника філософським поглядам Г.Сковороди".
Цікаво, що кандидатом історичних наук вихованець Курганського вищого військово-політичного авіаційного училища (1975) та Військово-політичну академіі ім. Леніна (1986) філософ Анатолій Мельник став у далекому 1990 році під час проходження військової служби в якості викладача у Чернігівському вищому військовому училищі льотчиків ім. Ленінського комсомолу.
Григорій Савич, мабуть, тричі перехрестився б від такої суголосності.
Варто нагадати, що після скандальної втечи 6 вересня 1976 року на літаку МіГ-25 на авіабазу ВПС США у Японії військового льотчика Віктора Беленка в СССР були заправаджено найсуваріший режим щодо ідеологічної роботи з курсантами льотних училищ.
Натомість, в.о. міського голови нарешті провів, 6 лютого, засідання комісії з топоніміки, яка рекомендувала винести на обговорення депутатам і загалу перейменування 36 вулиць і провулків, зокрема названних на честь імперських московських діячів - 15, неукраїнських географічних топонімів (РФІя, Білорусь) - 11, присвячених ВВВ - 7, діячів комуно-савєтських часів - 2.
Водночас, в медіа і соцільних мережах розгорнулися запеклі дебати щодо перейменування Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Короленка.
Переважно стара комуно-савєтська братія і колектив бібліотеки наполягають на Л.Глібові.
Натомість їх опоненти пропонують вшанувати у назві обласної універсальної наукової бібліотеки однієї з її засновниць, борчині за незалежність України у ХХ ст. Софії Русової або Русових.
Чи вдасться порушити більшовицьку монополію на історичну пам'ять щодо подій і особистостей кінця ХІХ ст. і початку ХХ ст. в Чернігові, сформовану тільки зі зручних і причесаних під московську тоталітарної систему і їх нащадків постатей, на зразок байкаря Глібова і сонцелюба Коцюбинського?