Початок » 2021»Грудень»3 » Забутий ювілей: 60 років тому розпочалася десталінізація
Забутий ювілей: 60 років тому розпочалася десталінізація
13:22
60 років у щойно побудованому Кремлівському палаці з’їздів відкрився ХХІІ-й з'їзд КПРС (17 – 31 жовтня 1961 р.), який проголосив, що «нинішнє покоління радянських людей буде жити при комунізмі». З’їзд прийняв новий статут КПРС і програму побудови комунізму за 20 років, тобто до 1980 року. Крім того, на цьому з'їзді було прийнято рішення про посилення боротьби з так званим «культом особи Сталіна», а також ухвалив рішення про винос мумії Сталіна з Мавзолею.
Внаслідок цього в СРСР були перейменовано міста і населені пункти, названі на честь Йосифа Сталіна та деяких інших більшовицьких вождів. Наприклад, сучасну назву 60 років тому отримало окуповане росіянами українське місто Донецьк.
По всій країні одномоментно були демонтовані пам’ятники Й. Сталіну, окрім пам’ятника на його батьківщині в м. Горі у східній Грузії, де він народився).
У Чернігові, 60 років тому були ліквідовані пам’ятник Й. Сталіну, який був розташований на Красній площі, та скульптурна композиція зі Й. Сталіним з М. Горьким біля Спасо-Преображенського собору на Валу.
Цікаво, що про якесь відзначення 60-літнього ювілею ХХІІ-го з’їзду КПРС сучасними наступниками «дєла Лєніна-Сталіна» чутно не було. Не відбулося і будь-яких наукових конференцій чи «круглих столів» до цього ювілею. Хиба що ганебним останнім «подарунком» ще аж до 50-річного ювілею ХХІІ-го з'їзду КПРС залишилося відновлення 10 років тому у Запоріжжі досі юридично незабороненою КПУ під проводом Петра Симоненка пам’ятника Й. Сталіну.
І це через півстоліття після початку десталінізації України?