555-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти московських комуно-нацистських терористів або рашистів.
Захмарене небо і нічна прохолода першого календарного дня осені свідчить, що літо-2023 з аномальною спекотню температурою у серпні, завершується. Хіба що варто сподіватися на бабине літо.
86-й день контрнаступу.
Уночі 1 вересня 2023 року ворог завдав удару 2 крилатими ракетами «Калібр» з акваторії Чорного моря (район Феодосія). Одну ракету вдалось знищити, інша – влучила в одне з приватних підприємств на Вінниччині.
Натомість уночі 30 серпня 2023року ворог завдав масованого удару 28 ракетами повітряного базування типу Х-101/Х-555/Х-55 з 11 літаків стратегічної авіації Ту-95мс із Каспію та району Енгельса та 16 ударними БпЛА типу “Shahed-136/131” з південного та північного напрямків (Приморсько-Ахтарськ, Курськ).
ППО Сил оборони України знищили 43 повітряні цілі у межах Київської, Черкаської, Одеської, Миколаївської та Житомирської областей: усі крилаті ракети і 15 ударних БпЛА.
Натомість вніч на 30 серпня наші БпЛА атакували ворожий аеродром у передмісті Пскова, де знищили 4 військово-транспортні літаки Іл-76.
1 вересня - День знань, який збігається з початком навчального року. Був встановлений 1 вересня 1984 року ще Верховним Совєтом СССР.
Першокласники у цей день відзначають «Свято Першого дзвоника».
Традиційно цього дня або у найближчій робочий день, якщо випадає на вихідні, в школах проходять урочисті лінійки з нагоди початку навчального року.
В цей день прийнято дарувати квіти своїм вчителям.
Нажаль четвертий рік поспіль, спочатку через COVID-19, а з 2022 року через Велику війну, святкування Дня знань в Україні відбувається в обмеженому вигляді.
Більш того, під великим питанням й якість отриманих отриманих новим поколінням українців знань в заочному навчанні, а тим більше із-за кордону та на окупованих ворогом територіях.
З 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква (УГКЦ) та Православна церква України (ПЦУ) перейшли на новий календар свят за новоюліанським календарем. Це є історичною подією, адже кілька століть українська церква мала юліанське літочислення, яке було одним з елементів московської церковної традиції.
Тепер більшість церковних дат відзначатимуться на 13 днів раніше. Зміни торкнуться лише нерухомих свят, а ось чинну Пасхалію – святкування Великодня і прив'язаних до нього подій, зберігатимуть. Однак парафіям та монастирям надали право обирати та залишатися на "старому стилі".
Перше свято за новим церковним календарем календарем на 2023 рік - Різдво Пресвятої Богородиці – 8 вересня (замість 21 вересня).
Мабуть, чернігівцям, які за роки незалежності України отримали нові знання про історію міста над Десною, варто змінити дату святкування Дня міста з 21 вересня, встановленого на честь вигнання нацистів 21 вересня 1943 року, наприклад, на 6 серпня – свято Преображення Господнє або Спас, на честь якого заснувано кафедральний Спасо-Преображенський собор - один з найстаріших збережених монументальних кам'яних будов України, головна споруда Великого Чернігівського князівства.
З ДНЕМ ЗНАНЬ!
І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь. (Тарас ШЕВЧЕНКО)