989-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти орд московських комуно-нацистських терористів або рашистів.
Панує похмура, але суха листопадова осінь. День невпинно зменшується, вітряно і прохолодно.
Колись, за савєтських часів, цей чи не найсумніший місяць року хиба що дещо підбадьорювали пролетарські маси і партноменклатуру бучні паради і демонстрації трудящих на честь Вєлікай актябрськой соціалістичної революції. А це вже в далекому минулому.
Ворог безупинно продовжує повзучу окупацію України, зокрема захопив без його руйнування місто Селидове Донецької області, та кошмарить, в першу чергу, столицю БпЛА типу «Shahed», Харків, Запоріжжя, Одесу та військові об’єкти, де можуть базуватися F16.
6 листопада дві крилаті ракети прилетіли й на Чернігівщину.
Виборчий фронт.
3 листопада у ІІ турі президентських виборів у Молдові Маю Санду підтримало 55,33% виборців (929 964 голоси), Стояногло – 44,67% (750 644). Її переобрали на другий термін завдяки голосам закордонних виборців. Натомість її суперник виграв на території Молдови на майже 40 тисяч голосів. І це тривожить.
Сотні мільйонів доларів, агенти впливу, фальсифікації та інформаційні спецоперації рашистів не змогли подолати волю народу Молдови до демократії та європейського вектору розвитку. А попереду ще парламентські вибори, які вірогідно визначать європейське майбутнє у Молдови. Адже з-за кордону більшість молдавани на батьківщину ніколи вже не повернеться.
Розшматована на кілька партій і партійок грузинська опозиція, хоча й була підтримана президентською Грузії, схоже змирилася з своєю поразкою. Тепер парламент Грузії, обраний не за змішаною, а чисто пропорційною системою, обере Грузії нового президента.
До речі, варто нагадати, що на демократичних виборах вже після Октябрського перевороту у листопаді 1917 року у Закавказському окрузі було обрано 37 членів Всеросійського учрєдітєльного собранія, з них 10 - грузини. Усі по списку №1 РС-ДРП або РС-ДРП(б). По цьому списку у Закавказзі було обрано, крім 10 грузин, тільки 2 – великороса та 2 – верменина.
Схоже на те, що, як і більше ста років тому, переважна частина грузин бачать своє майбутнє разом з московитами. Хто не погоджується - в еміграцію.
Вже 6 листопада світ і Україна, мабуть, нарешті зітхнули з полегшенням, бо у США, як пророкують медіа, схоже буде теж моновлада у 47-го, як і в Україні у 6-го.
Американському піплу, мабуть, набридла нудна повільна на рішення зарозуміла демократія, компроміси і мир за будь-яких обставин. Схоже забажали простих і швидких рішень.
Головне, що все відбулося блискавично, без тягомотіни.
А ось політтехнологи Демократичної партії вдруге прорахувалися, бо зробили ставку на жінок-кандитаток, молодь, а також співчуваючих емігрантам і палестинцям.
Невже світом керують 70-річні. Це тільки якщо ж в країні негаразди і розвал, то до влади дориваються 40-річні популісти з командами з 30-х. Звісно, надовго, бо їх, як показує світовий досвід, важко мирно усунути від такої спокусливої влади.
8 листопада - Михайлів день або свято Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних, яке було встановлено на Лаодикійському соборі приблизно 363 року.
До свята на Яцевському цвинтарі за участі лише представників міського самоврядування настоятель Чернігівського кафедрального собору Святої Катерини отець Роман (Кіник) освятив капличку "Архистратига Божого Михаїла, на честь воїнів, полеглих за Україну", відновлену після її зруйнування рашистами під час облоги Чернігова у березні 2022 року.
Українцям Українцям після перегонів у США, схоже тільки й залишається як просити святого Архистратига Михаїла молити Бога за Україну.