938-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти орд московських комуно-нацистських терористів або рашистів.
Поки країни Центральної Європи потерпають від катастрофічних злив, що спричинив циклон «Борис», у нас досі навпаки домінує потужний антициклон сонячна суха погода дні. Однак схоже літо все ж завершується. Прохолодн ночі тому підтвердження.
Водночас 14 вересня у Чернігові зафіксовано температурний рекорд у +28,8°С. Попереднє рекордне значення цього дня спостерігалось у 1994 році і становило +28,2° С.
Ворог, крім поступового видавлювання Сил оборони України на Донеччині, контратаки на Судженському плацдармі, продовжує тероризувати наш тил, особливо Сумщину, Харків, Кривий Ріг, Херсон, північ Чернігівщини. Зокрема, тільки за тиждень з 12 по 18 вересня ворог атакували 339 щонайменше ударними БпЛА типу «Shahed», а саме:
У ніч на 12 вересня - 64 ударними БпЛА. Збито -44.
У ніч на 13 вересня - 26 ударними БпЛА. Збито – 24.
У ніч на 14 вересня - 76 ударними БпЛА. Збито – 72.
У ніч на 15 вересня - 14 ударними БпЛА. Збито - 10
У ніч на 16 вересня - 56 ударними БпЛА. Збито – 53.
У ніч на 17 вересня - 51 ударними БплА. Збито - 34.
У ніч на 18 вересня - 52 ударними БпЛА. Збито 46.
За повідомленнями Генерального штабу ЗСУ збито 283 БпЛА, або 83,5%.
Третя світова війна триває.
17 вересня вперше масовано застосовано нову зброю – вибухонебезпечні пейджери (приймач персонального виклику) проти членів терористичного проіранського шиїтського угрупування «Хезболла», яких одномоментно підіривали в супермаркетах, на вулиці, в автомобілях, вдома і навіть у перукарнях від Бейрута до долини Бекаа і навіть у Сирії.
Міністерство охорони здоров'я Лівану повідомило, що загинуло вісім людей і щонайменше 2750 отримали поранення.
Серед постраждалих є посол Ірану в Лівані.
Вірогідною причиною цього є вибухівка, закладена навмисно в батареї живлення.
Водночас в ніч на 18 вересня дрони СБУ, ГУР та ССО успішно атакували великий склад головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ біля містечка Торопець Тверської області. Як стверджують медіа на території об’єкта зберігалися ракети, призначені для комплексів "Іскандер", тактичних ракетних комплексів "Точка-У", КАБи та артилерійські боєприпаси.
Почалася детонація боєприпасів. Оголошено евакуацію з найблищих населених пунктів.
Отже, нарешті за поребриком відбувається те, що неодноразово було в Україні перед великою війною, зокрема й складами боєприпасів під Ічнею. Тоді ворожі голоси запевняли українців, що це підриви військових складів здійснювалися не московитськими диверсантами, а щоб приховати крадіжки зі складів командуванням ЗСУ.
Так тримати…
Зі святом!
На передодні, 17 вересня, українці святкували День рятувальника, встановлений указом Третього Президента України № 830/2008 від 12 вересня 2008 року.
До 2008 року свято було відоме як День працівників цивільного захисту.
До речі, з середини 1990-х до 2004 року відзначалися два окремі свята: 29 січня – День працівників пожежної охорони, а що суботи жовтня – День рятувальника.
Указом Другого Президента України № 1010/2004 від 27 серпня свята об'єднали в одне – День працівників цивільного захисту, який відзначали 17 вересня.
Особливого значення рятувальники набули під час повномасштабного вторгнення РФії, оскільки співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій щодня змушені ліквідувати наслідки «прильотів» та рятувати українців.
Невипадково Чернігівська міська рада за моєю пропозицією деколонізувала 21 лютого 2023 року вулицю імені культового савєтського літературного героя-молодогвардійця Олега Кошового на вулицю Рятувальників.
Див. https://newch.tv/vulytsi-nashoho-mista-vulytsia-riatuvalnykiv-91546/?fbclid=IwY2xjawFXkwdleHRuA2FlbQIxMQABHeGD9kd0HfIsnGv8LJ5ROf7d59UqHIPDAOBP3hsRlOR0d7A9qQu5cZm-GA_aem_jwSlW8KGf0tc5wNxxS_9Lw
Саме самовідданість та невтомна праця рятувальників є запорукою безпеки кожного громадянина України.