Статистика |
| |
Початок » Анонси. Події
 36 років тому, 9 липня 1989 року, створено Чернігівську крайову організацію Народного Руху України (ще тоді з приставкою - за перебудову).
Це відбулося всупереч планам КГБ і КПСС, адже вони думали злити енергію в ДДСП - "дємократічєскоє двіженіє содєйствія пєрєстройкє", яке й створювали їх агенти на чолі з однофамільцем дисидента, колишнім "стрєбком"... Проте наша рухівська змова спрацювала і зібрання ДДСП ми перетворили в установчу конференцію чернігівського Руху. Мусили скористатись чужим зібранням, бо для зборів Руху комуністична влада приміщення б не надала. Присутні тоді компартійні працівники Віктор Тканко та Олег Васюта не дадуть
...
Далі »
 26 червня у Чернігівській обласній бібліотеці ім. Русових відбулася презентація книги Сергія Соломахи "Сіверянські акценти Помаранчевої революції". Це результат тривалої праці автора, який і сам був учасником тих подій.
Тут хронологія, складена на базі фактажу, який представлений у вигляді публікацій «Сіверщини», «Високого валу». Також там представлені витяги зі щоденника Василя Чепурного, де описані події. І, безумовно, спогади учасників. І передумови. І висновки, не можу сказати, що конкретні, людина сама має зрозуміти, чому так відбувалось не тільки під час революції, чому ми маємо те, що зараз маємо, - розповідає Сергій Соломаха, ав
...
Далі »
 1221-й день
Великої визвольної війни Українського народу проти орд рашистських окупантів та їхніх посіпак.
12-й рік чергової російсько-української війни.
Вітаємо Український народ і усіх українців, розкиданих по чужинах-світах, з 29-ю річницею ухвалення Верховною Радою України Конституції України!
СЛАВА УКРАЇНИ!
СЛАВА ГЕРОЯМ СИЛ ОБОРОНИ УКРАЇНИ!
 «Сіверянські акценти Помаранчевої революції» — під такою назвою на свято Трійці у Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який знаходиться в історичному помешканні обласної організації Народного Руху України, відбулася презентація нового науково-популярного видання Сергія Соломахи, відомого громадського діяча, рухівця, просвітянина та дослідника.
Автор представив свій збірник, який він підготував до 20-річчя Помаранчевої революції. Сергій Соломаха відзначив, що присвятив його борцям за волю та незалежність України: рухівцям, учасникам Помаранчевої революції та Революції Гідності. Він подякував просвітянам і рух
...
Далі »
 Сергій Соломаха 4 червня досяг свого 70-ліття. Аж не віриться - наче учора ми були всі ще молодими, коли створювали Народний Рух і намагалися на числених виборах втямкувати землякам що треба бути за Україну і за українців, а сьогодні Сергію Соломасі уже 70.
Свій ювілей він зустрічає виходом нової і важливої книги - це наукове-популярне видання Чернігівської "Просвіти" і Музею боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині "Сіверянські акценти Помаранчевої революції". Він її упорядник.
Як і книги про Рух на Чернігівщині (співупорядник - Сергій Бутко). Як і ще двох видань, які фіксують нашу справжню історію, нашу
...
Далі »
 23 травня у День Героїв, завдяки зусиль родин загиблих, волонтерів, небайдужих підприємців, фермерів, на пагорбі біля Катерининського собору в Чернігові замість напівзруйнованого пам'ятника "Борцям за волю і незалежність України"(2009 р.) поряд з Каменем борцям за волю України, встановленому рухівцями у жовтні 1992 року, урочисто відкрито тимчасовий Пам'ятний знак "Героям полеглим за свободу та незалежність України у війні з російським агресором".
СЛАВА ГЕРОЯМ!
...
Далі »
 22 травня 1861 року, 164 роки тому, українці перепоховали Тараса Шевченка відповідно до його Заповіту на Чернечій горі поблизу м. Канева.
22 травня минає 146 років з дня народження Симона Петлюри борця за незалежність України, журналіста, літературного і театрального критика, голови Директорії, Головного Отамана військ і флоту УНР.
На жаль, вулиці імені Симона Петлюри в Чернігові немає досі.
Влада ніяк не наважиться...
Мабуть вигаданий сталінською пропагандою червонофлотець-"панфіловець" Іван Красносільський з села Євлашівка Ніжинського (Комарівська ТГ) району їй блищий і рідніший.
З ціє] нагоди біля пам'ятника Т
...
Далі »
 1152-й день.
Великої визвольної війни Українського народу проти орд російсько-рашистських окупантів та їхніх посіпак.
12-й рік чергової московсько-української війни.
Аномально тепла зима затягнулася аж до Вербної неділі (13 квітня) і завершилася лютими «єврейськими кучками», що збігаються з центральним юдейським святом Песах (13 - 20 квітня), що супроводжувалися не тільки вітрами, дощами та приморозками, але й справжнім морозом і снігом.
11 квітня 2025 року у Чернігові навіть було зафіксовано температурний рекорд - мінімальна температура повітря у Чернігові становила -4,4°С. Попередній рекорд цього дня був зафіксован
...
Далі »
 9 ківтня 2025 року на 77-у році життя після важкої хвороби відійшов у вічність Микола Кабенок - депутат І-го демократичного скликання Чернігівської міської ради.
Микола Володимирович Кабенок народився 27 липня 1948 року в с. Ведільці Чернігівського району, брав активну участь в демократичних процесах на ВО "Чернігівський радіоприладний завод", де працював старшим майстром.
Був висунутий трудовим колективом цеху в депутати Чернігівської міської ради на перших демократичних виборах 4 березня 1990 року.
Активний учасник депутатської демократичної групи "Чернігів", яка разом з рухівцями боролася проти комуністичного тоталітарн
...
Далі »
 Рік тому, 29 березня 2024 року, в Чернігові на 71-му році життя після важкої хвороби відійшла на Вічну Ватру пл. сен. Наталка Соломаха.
Подруга Наталка була ініціатором створення у 1994 році за підтримки РУХу Чернігівської Станиці скаутської організації «ПЛАСТ» та була першою заприсяженою пластункою на Чернігівщині.
Соломаха Наталка Іванівна (у дівоцтві - Борода) народилася 8 травня 1953 року в селі Подище на Прилуччині.
Закінчила чернігівську школу № 20, Чернігівський філіал КПІ у 1977 році та працювала інженером-конструктором на ВО «ЧРПЗ».
У 1976-1981 рр. брала активну участь в діяльності спелеологічного туристичного
...
Далі »
|
|
| |