Початок » 2012»Травень»28 » Церковні лідери закликають не спекулювати на питанні мови
Церковні лідери закликають не спекулювати на питанні мови
18:03
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловлює стурбованість ситуацією, яка склалась внаслідок внесення до порядку денного та розгляду Верховною Радою законопроекту «Про засади державної мовної політики». Про це йдеться у зверненні до голови Верховної Ради України Володимира Литвина і народних депутатів Всеукраїнської Ради Церков, текст якого має у своєму розпорядженні УНІАН.
«З прикрістю і сумом ми змушені констатувати, що кожного разу, перед важливими виборами у нашій державі деякі політики намагаються експлуатувати питання, які шкодять єдності українського народу та вносять розколи і замішання в суспільно-державний організм. Прикро, що предметом політичних маніпуляцій стають такі святі для державної самобутності і стабільності речі, як мова, історія та релігія», - йдеться у документі.
Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій крім того висловлюють глибоке занепокоєння громадською напругою, що виникла навколо питання «життя нашої держави як функціонування мов та загроза сепаратизму».
Представники церков і релігійних організацій нагадують, що вони зверталися з цього приводу до громадськості та політичних діячів ще в 2006 році, і висловлює прикрість, що у 2012 році це доводиться робити знову.
«Мова – це дар Бога людям, - йдеться у зверненні ВРЦ до українського народу. - Її покликання – єднати, а не розділяти людей, допомагати взаємному порозумінню, а не сіяти ворожнечу. Переконані, що в нашій державі не повинно мати місця протиставлення мов одна одній. Конституцією України не тільки закріплено державний статус української мови, але й закріплено обов’язок держави сприяти розвитку і функціонуванню російської та інших національних мов».
Тому представники церков і релігійних організацій закликають державних, політичних і громадських діячів усіх рівнів додержуватися Конституції, не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не сіяти навколо його розв’язання ворожнечу й ненависть, пам’ятати про відповідальність за наслідки своїх рішень і дій не тільки перед народом, але й перед Богом.
«Так само відповідально потрібно поставитися і до питання сепаратизму, який становить загрозу незалежності й суверенітету нашої держави. Україна пройшла болісний шлях до об’єднання своїх історичних земель в єдиній державі. Наш народ віддав мільйони життів за свою соборність, свободу і незалежність. Одним з його найбільших досягнень можна вважати вміння знаходити порозуміння, мирно розв’язувати навіть найскладніші питання. Цю нашу спільну якість потрібно цінувати, як найдорожчий скарб», - наголошують представники церков.
Вони звертають увагу на те, що їхні конфесії різними мовами й по-різному прославляють Бога та здійснюють своє служіння. «Між нами відбуваються дискусії, і ми по-різному ставимося до багатьох питань. Але заради спільного блага, заради єдності українського народу, задля забезпечення прав і свобод кожного, хто живе в Україні, ми знаходимо порозуміння та спільно працюємо на благо нашої Батьківщини, до чого закликаємо і всіх наших співгромадян», - йдеться у зверненні.
Керівники церков закликають весь український народ, без розрізнення на Схід і Захід, Центр, Північ і Південь до порозуміння та співпраці, до злагоди, єднання і консолідації у розбудові нашого спільного дому – України.
Під зверненням підписалися:
Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України;
Володимир, Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України;
Любомир (Гузар), Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал;
Маркіян Трофим'як, заступник Голови Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, єпископ;
В’ячеслав Нестерук, президент Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн баптистів;
Михайло Паночко, єпископ Церкви християн віри євангельської України;
Леонід Падун, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;
В'ячеслав Горпинчук, єпископ Української Лютеранської Церкви;
Василь Райчинець, старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України;
Анатолій Глуховський, президент Українського Біблійного Товариства;
Аблаєв Еміралі, муфтій Духовного управління мусульман Криму;
Якоб Дов Блайх, головний рабин м. Києва та України, Об'єднання іудейських релігійних організацій України.