Початок » 2020»Грудень»24 » Чернігів прощався з першим головою міськради Першого демократичного скликання Анатолієм Лисенком
Чернігів прощався з першим головою міськради Першого демократичного скликання Анатолієм Лисенком
12:25
23 грудня 2020 року, в Чернігові тихо поховали Анатолія Лисенка - першого голову Чернігівської міської ради народних депутатів Першого демократичного скликання 1990-1994 рр., народного депутата України І-го скликання.
Члени демократичної депутатської групи "Чернігів" висловлюють співчуття родині Анатолія Олександровича.
Незважаючи на те, що 30 років тому ми були політичними опонентами в міській ради і добилися його відставки під час "Революції на граніті" у жовтні 1990 року, він завжди викликав повагу за вміння знаходити компроміси та за толерантне ставлення для опонентів.
Саме завдяки ньому в Чернігівській міській ради Першого демократичного скликання вдавалося розв'язувати гострі політичні питання парламентськими методами, що заклало перші цеглини у фундамент місцевого самоврядування на Чернігівщині.
Родина чернігівця Анатолія Лисенка дуже близька до родини чинного міського голови. Багато в чому він повинен завдячувати у своїй успішній кар'єрі після повернення з навчання з Харкова саме йому, але, на жаль, на прощанні з Анатолієм Олександровичем біля його будинку по вул. Мазепи, прийшли більше сотні людей з квітами, не було не тільки самого міського голови, але й його підлеглих.
Сподіваємось, що світла пам'ять про першого голову Чернігівської міської ради залишиться в серцях чернігівців.
Члени демократичної депутатської групи 1990-1994)
Довідка Вікіпедії:
Анатолій Олександрович Лисенко (30.12. 1940, місто Чернігів - 20.12.2020, місто Чернігів, тепер Чернігівської області) — український діяч, директор Чернігівського виробничого об'єднання «Хімволокно» Чернігівської області. Народний депутат України 1-го скликання.
Біографія[
У 1958—1963 роках — студент Київського технологічного інституту легкої промисловості, інженер-технолог.
Служив у Радянській армії.
Член КПРС з 1966 по 1991 рік.
Працював на Чернігівському виробничому об'єднанні «Хімволокно» майстром цеху, інженером, начальником виробництва.
У 1977—1980 роках — студент Київського технологічного інституту легкої промисловості, інженер-економіст.
У 1985—1987 роках — директор Чернігівської фабрики гумово-технічних виробів.
З 1987 до лютого 2002 року — директор Чернігівського виробничого об'єднання «Хімволокно» імені 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції Чернігівської області; голова правління — генеральний директор ВАТ «Чернігівське підприємство «Хімволокно».
18.03.1990 року обраний народним депутатом України, 2-й тур, 48,55% голосів, 14 претендентів. Член Комісії ВР України з питань планування, бюджету, фінансів і цін.
Був головою правління Асоціації підприємств малого та середнього бізнесу Чернігівщини.
Потім — на пенсії у місті Чернігові.