Четвер, 21/Листопада/2024, 16:49
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [261]
Анонси. Події [332]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [260]
Погляд [752]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2012 » Квітень » 2 » Чи врятують чехи чернігівців від газової монополії Росії ?
Чи врятують чехи чернігівців від газової монополії Росії ?
16:10
29 березня 2012 року у Чернігівській міській раді відбулося представлення технічного аудиту місцевої ТЕЦ, яка перебуває в комунальній власності, здійсненого на замовленого міського голови.
У заході взяли участь керівництво ВАТ «ТехНова», що орендує у міської громади ТЕЦ, а також фахівці з чеського АТ «АLTA» з партнерами – кампанією «АВВ» та «H&D Engineering».

Того ж дня голова облдержадміністрації Володимир Хоменко провів нараду з питань реалізації проекту фірмою «АВВ» (Чеська республіка) з реконструкції та технічного переоснащення КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірма «ТехНова», яка опалює майже півміста. В нараді взяли участь також заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко, голова наглядової ради ВАТ «ТехНова» Олександр Штипельман та генеральний директор ТОВ фірми «ТехНова» Олександр Корчинський та керівництво фірми «АВВ».
Потужності Чернігівської ТЕЦ сьогодні забезпечують 4 котли з рідким шлаковидаленням (1961-1965 рр.), один газовий котел (1974 р.) та три парові турбіни. Електрична потужність ТЕЦ - 210 МВт, теплова - 870 Гкал/год.
Чеські фахівці за результатами технічного аудиту запропонували проект можливої модернізації Чернігівської ТЕЦ шляхом будівництва нового енергоблоку з котлом, що працює за технологією «ЦКС» (циркулюючий киплячий шар). Такий котел має коефіцієнт корисної дії біля 90% та значно зменшує забруднення повітря. А головне, зможе працювати без російського газу не тільки на вугіллі, але й на альтернативному місцевому паливі (торф, біомаса).
На думку фахівців вартість реалізації цього проекту може сягнути 100-140 млн. євро при окупності у 8-10 років та може тривати щонайменше 6-7 років Звідки і на яких умовах будуть залучатися інвестиції, а отже реальність цього проекту, який повинен зменшити кабальну залежність України від імпортованого з Росії газу, мова на представленні не йшла.

Тож пропоную придивитися до чеських партнерів, які зголосилися модернізувати Чернігівську ТЕЦ.

Чеська компанія «ALTA» заснована у березні 1991 року трьома колишніми студентами київських ВУЗів як товариство з обмеженою відповідальністю. У грудні 1994 року його перетворено в акціонерне товариство.
Представництва компанії «ALTA» є в Москві (листопад 1991 р.), у Мінську (січень 1998 р.), у Києві (січень 1999 р.), в Донецьку (вересень 2008 р.). У січні 2007 року у Росії створено ще й дочірню компанію «ALTA УРАЛ».
Компанія «ALTA» спеціалізується на поставках сировини і матеріалів, в т. ч. залізної руди, а також обладнання для промислових об’єктів Росії, України і Республіки Біларусь, зокрема ВО «БЕЛАЗ».
З 1995 року «ALTA» є стратегічним партнером Росії - генеральним представником російського виробника і постачальника паливних касет АТ «ТВЭЛ» для атомних станцій Чехії, а з 2010 року - Словакії.

Отже, чеська «ALTA» є не тільки надійним і перевіреним партнером Росії, але й, безумовно, підпорядкованою її стратегічним інтересам.
Виникає питання, навіщо власникам «ALTA» псувати стосунки з Кремлем, у разі успішного будівництва в Україні об’єкту, який позбавить всемогутнього російського монополіста «Газпром» надприбутків від продажу газу Україні ?
У Чернігові вже є сумний досвід обіцянок щодо відродження виробництва на ВАТ «Чернігівський радіоприладний завод» («ЧеЗаРа») від словацької інвестиційної компанії «Arca Capital», яка придбала на початку 2008 року 50% акцій колись найбільшого підприємства області ?
Сьогодні більшість незалежних експертів вважає, що стратегічним завданням словацької «Arca Capital», також пов’язаною з російськими інтересами, було не пустити справжніх інвесторів на це колись стратегічне підприємство.
Ось і виникає побоювання: чи не наступимо ми знову на ті ж самі граблі ?

Сергій Соломаха
Категорія: Погляд | Переглядів: 1016 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 0.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2024