Великої визвольної війни Українського народу проти орд московських комуно-нацистських терористів або рашистів та їхніх посіпак.
11-й рік чергової московсько-української війни.
Зустрічаємо зимові свята Різдво Христове і Новий Рік без сніга, морозів і сонячних днів, майже так само як й більшість європейців. Ще б без рашистських обстрілів та постійної загрози відключення електроенергії, водо- і теплопосточання.
Поки в медіа і особливо у соціальних мережах вирують гострі дебати численних «експертів» про недоцільність зниження мобілізаційного віку, «замороження» бойових дій через обрання 47-м Президентом США Д. Трампа, та неминучі після цього вибори, ворог продовжує захоплення української землі, практично захопив Курахове і впритул наблизився до Покровська і Мирнограда.
Десятки, а то більше сотні його ударних БпЛА, крім ракет і КАБів, щоночі атакують Україну.
Натомість соціальні мережі заполонили «пламєнні борці» за мир, з ТЦК і порушеннями прав військових.
«Другий фронт».
Не чекаючи повної стабілізації в Сирії і приходу до влади 47-го Президента США, 23 грудня Саудівської Аравія і ОАЕ почали військову операції проти йєменських хуситів хуситів. Їх скоординовані дії підтримують сили коаліції проти хуситів - США, Великобританія і Ізраїль ударами з повітря і з військових кораблів. РФія і Іран неодноразово використовували хуситів для відвертання сил і засобів США і Ізраїля від інших гарячих конфліктів.
Натомість 19 грудня ворог здійснив цілеспрямовану чи не наймасштабнішу кібератаку на державні реєстри України. Внаслідок цього призупинено роботу (не виключено й пошкодження чи знищення) щонайменше 17 Єдиних та державних реєстрів, які пербувають в компетенції Міністерства юстиції України, зокрема, Державного реєстру прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців, Єдиного реєстру боржників, Спадкового реєстру. Це фактично на невизначений час зупинило роботу багатьох державних установ і заблокувало роботу нотаріусів, а також ставить під сумнів подальше безпечне використання застосунку «Дія» і тим більше проведення виборів з її використанням.
Нагадаємо, що 12 грудня 2023 року потужну хакерську атаку було здійснено на мобільного оператора «Київстар» начебто шляхом зламу системи захисту оператора через обліковий запис одного із співробітників. Більше доби були проблеми зі зв'язком, мобільним та домашнім інтернетом. Збитки становили близько 3,6 млрд гривень.
Ідеологічнний фронт.
Після перемоги 21 грудня 2024 року у поєдинку-реванші з Т.Ф'юрі на рингу український професійний боксер Олександр Усик в Саудівській Аравії продемонстрував світу шаблю Івана Мазепи з Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського.
Ця подія на передодні Різдва Христового викликала просто фурор в медіа серед українців.
Нагадаю, що хоча олімпійський чемпіон (2012) Олександр Усик й народився у м.Симферополь, його батько родом з селища Терни Недригайлівського району Сумської області, а мати - з села Риботина на Коропщині Чернігівської області. Там же похований його батько.
Однак не обійшлося не без згадування в медіа його тісних стосунків в УПЦ МП і особисто митрополитом Онуфрієм.
Виникає питання звідки такий потяг у Олександра Усика саме до московської церкви?
Немає сумніву, що на батьківщина його матері - Коропщина знаходиться під повним контролем УПЦ МП завдяки невтомної багаторічної діяльності архімандрита Миколая.
Судіть самі.
Архімандрит Миколай (Микола Зіновійович Путря, нар. 25 грудня 1935 р. у м. Бахмач – 13 лютого 2021 р.).
Після закінчення Московської духовної академії був 31 травня 1970 року рукоположений тодішнім єпископом Володимиром (Сабоданом) у сан диякона та священика й призначений на служіння у Воскресенському храмі селища Короп.
У 1971 - 1975 рр. служив третім священиком у Свято-Вознесенському кафедральному храмі м. Чернігова.
У 1974 році був пострижений у чернецтво під ім’ям Миколай. У 1975 році архієпископом Чернігівським і Ніжинським Антонієм (Вакариком) був призначений настоятелем Воскресенського храму селища Короп та благочинним Коропського округу.
У 1993 році возведений у сан архімандрита.
Кажуть, що о. Миколай ще й керував хором, у якому співав його одноліток, менший на один курс В.Сабодан - в час їх навчання Одеській духовній семінарії. Більш того, В.Сабодан пропонував йому стати єпископом, але той відмовився:"Це хрест, під яким я впаду".
Микола Зіновійович, архімандрит Миколай, благочинний Коропського церковного округу Української православної церкви нагороджений усіма ієрархічними нагородами та державним орденом «За заслуги» ІІІ ступеню (2008).
Більш того, рішенням 48 сесії VII скликання Коропської селищної ради від 26 червня 2020 року архімандриту Миколаю (Путрі Миколі Зіновійовичу), благочинному Коропського округу, настоятелю Вознесенського та Успенського храмів Коропа за особливі заслуги перед жителями смт Коропа, активну громадську та культурно-просвітницьку діяльність, участь в реалізації благодійних програм, спрямованих на вирішення соціальних проблем незахищених верств населення присвоєно звання «Почесний громадянин смт Короп».
Вважаю, що не випадково 16 грудня 2024 року Чернігівська обласна рада провалила рішення про передачу Православній Церкві України у довгострокове безоплатне користування пам’ятки архітектури «Вознесенська церква» у смт Короп Чернігівської області.
«ЗА» - 25 депутатів, «Проти» - 1, «Утрималося» - 15, не голосувало – 5.
Для прийняття рішення потрібно, щоб проголосувало 33 депутата.
Тим часом 20 грудня після багатомісячного протистояння між військовою адміністраціє і монобільшістю п/п "Рідний дім" на чолі з в.о. міського голови - секретарем у Чернігівської міської ради, таємним голосуванням (25 голосами) звільнено з посади секретаря. Однак, не зважаючи начебто на передодні домовленості, обрати нового секретаря таємним голосуванням депутати так і не спромоглися... "ЗА" - 19, "Проти" - 3, недійсні - 1.