П'ятница, 22/Листопада/2024, 04:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [261]
Анонси. Події [332]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [260]
Погляд [752]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [55]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2011 » Квітень » 18 » Тавро меншовартості: чому на Чернігівщині майже сотня пам’ятників Леніну?
Тавро меншовартості: чому на Чернігівщині майже сотня пам’ятників Леніну?
16:48
Невдовзі мине 20-та річниця розвалу СРСР і здобуття незалежності Україною, але досі у містах, селищах і селах Чернігівщини бовваніють численні статуї більшовицького вождя В.І. Леніна.
З них тільки 32 офіційно вважаються пам’ятками історії та монументального мистецтва і охороняються законом. Таких монументальних Ленінів знаходиться по одному в Чернігові, Ніжині, Прилуках та у 14 райцентрах області (Варва, Городня, Ічня, Козелець, Короп, Куликівка, Мена, Носівка, Ріпки, Новгород-Сіверський, Семенівка, Срібне, Талалаївка, Щорс).

Ще 15 – у с. Макішин Городнянського, с. Дроздівка Куликівського, с. Придеснянське Коропського, с. Стольне Менського, смт. Добрянка Ріпкинського, в с. Анисів, смт. М.-Коцюбинське та Олишівка Чернігівського районів.
Найбільше, мабуть, поважають вождя в Козелецькому районі, бо там, крім Козельця, є ще шість «монументальних» Ленінів. По одному в смт. Десна, с. Євминка, с. Лемеші і аж два в місті Остер.

Як не дивно, в Бахмацькому, Борзнянському, Бобровицькому, Ніжинському, Корюківському, Сосницькому районах немає жодного «законного» Леніна.
Водночас статуй вождя з бетону і гіпсу в усіх районах області вистачає. 67 з них знято з обліку нерухомих пам’ятників місцевого значення історії і культури Чернігівської області ще рішенням облвиконкому від 23 березня 1992 року №97. Найбільше таких було у Бахмацькому районі, аж – 9, Ічнянському – 7, а у Коропському, Менському та Срібнянському стояло по 6.

Відповідно до розпорядження Представника Президента України в Чернігівській області від 15 вересня 1992 року № 300 їх треба було ліквідувати ще до 1 листопада 1992 року.
Треба відзначити, що більша частина цих «нерухомих пам’ятників історії і культури» зникли природним шляхом через руйнацію, але деякі продовжують знаходитись в центрі «уваги». Наприклад, у Чернігові досі існує статуя Леніну на «Шерстянці» біля комунального клубного закладу «Палац художньої творчості дітей, юнацтва та молоді». Її періодично пошкоджують і плюндрують добровільні виконавці рішення влади про ліквідацію пам’ятників тоталітарного режиму.

Отже, що заважає нам на 20-й річниці незалежності позбавитися тавра меншовартості, владі виконати свої ж рішення, і нарешті позбавити статусу пам’ятків історії та монументального мистецтва Ленінів у «законі»?

Звісно, мають рацію ті, хто вважає місцеву владу досі комуністичною за складом і духом її керманичів.

Сергій Соломаха

Категорія: Погляд | Переглядів: 1130 | Додав: unp | Рейтинг: 5.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2024