Початок » 2013»Серпень»12 » У 2013 році власники приватних супермаєтків не будуть ділитися з бідними
У 2013 році власники приватних супермаєтків не будуть ділитися з бідними
16:20
Це стало зрозумілим після набуття чинності 4 серпня 2013 року Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості»( № 403-VII). Цим законом відтерміновано сплату так званого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб до наступного року.
Чому ж влада відтермінувала застосування цього податку?
По-перше, виявилося що податкові органи не готові адмініструвати цей податок в повному обсязі. Хіба що здатні стягнуту цей податок з державних службовців, які примусово подають щорічну декларацію про доходи, чи тих хто отримав у 2012 році спадщину і змушений був подавати декларацію про доходи.
По-друге, у зв’язку з прийняттям поспіхом у 2010 році нового Податкового кодексу з ініціативи Партії регіонів цей податок створював низку недоречностей, зокрема і для сотен тисяч не дуже заможних українців. Так усі власники кількох будь-яких об'єктів (часток) житлової нерухомості були зобов'язані сплачувати цей податок, зокрема, навіть пенсіонери, які мають дві, хоч і невеликі, квартири – «хрущовки» (або частку) чи квартиру та батьківську садибу у селі. В той же час заможні люди, які володіли однією квартирою площею до 120 кв. метрів або будинок до 250 кв. метрів, не потрапляли під оподаткування, бо мали право скористатися пільгою.
По-третє, власникам приватних супермаєтків ще рік дозволено, як кажуть, «несвітити» свої статки.
Відповідно до прийнятих змін у наступному році буде переглянуто в сторону збільшення і розміри житлової нерухомості, на яку поширюватиметься пільга. Зокрема, сплачувати податок не доведеться, якщо сумарна житлова площа квартир не буде перевищувати 120 квадратних метрів, будинків- 250, квартир і будинків разом – 370 квадратних метрів.
Отже з 2014 року передбачається, підсумовувати житлову площу, а ставки податку визначити за такими критеріями, а саме: - не більш одного відсотку від мінімальної зарплати - для власників квартир, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів і власників будинків , житлова площа яких не перевищує 500 квадратних метрів. - один відсоток від мінімальної зарплати для різних об`єктів житлової нерухомості, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 квадратних метрів. - 2,7 відсотка мінімальної зарплати буде застосовуватися у разі перевищення зазначених обмежень.
Влада вважає, що прийняті зміни до Податкового кодексу дозволять зменшити податкове навантаження для фізичних осіб та не сплачувати податок на житлову нерухомість до встановлених меж незалежно від того, скільки квартир або будинків у власності.
При цьому отримані громадянами в цьому році повідомлення Міндоходів України про сплату податку будуть використані лише для звірки кількості об`єктів нерухомого майна та її площі. Сплачувати за повідомленнями не потрібно. В той же час громадяни, які вже сплатили податок, можуть його повернути або використати їх в рахунок сплати податку у 2014 році. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до відповідних податкових інспекцій.
Нагадаю, що цей податок з відстрочкою введення з’явився у Податковому кодексі без широкого громадського обговорення. Єдине, в чому майже два роки партія влади переконувала українців, що це – податок на багатство. Однак це ствердження після внесення змін до Податкового кодексу засвідчило, що багаті щонайменше у 2013 році нічого платити до бюджету за володіння величезним приватними маєтками не будуть.