Початок » 2015»Лютий»24 » У Чернігові презентували фільм «Двадцять свідчень про переламний день протистоянь на Майдані»
У Чернігові презентували фільм «Двадцять свідчень про переламний день протистоянь на Майдані»
13:47
В п’ятницю, 20 лютого, у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана до дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулася презентація документального фільму «Двадцять свідчень про переламний день протистоянь на Майдані»
На презентації фільму були присутні: Ірина Ральченко – директор музею, Сергій Соломаха – один з ініціаторів чернігівського Євромайдану, Сергій Буров – виконавчий директор ГО «МАRТ», Марія Лисенко – представник Ініціативної групи Євромайдан SOS та правозахисники з різних регіонів України.
Презентацію відкрила директор музею Ірина Ральченко: «Історія нашої держави, історія нашої країни – це по суті боротьба за її незалежність. Так сталося, що протягом всієї історії існування посягали на неї як ближні, так і дальні сусіди і, не випадково, в 17 столітті з’явився культ козака Мамая, який уособлював волелюбство українського народу, гідність і бажання зберегти державу. Хто би міг подумати, що в ХХІ столітті ми знову зіткнемося з такими подіями в нашій державі, коли справжніми лицарями-охоронцями стала молодь, стали люди, які прийшли на Майдан та зробили Революцію гідності. Своїми діями народ показав, що хоче жити в нормальній державі, а не бути «злодіями у законі».
«Сьогоднішній Євромайдан показав, що молодь, яка вийшла, зрозуміла, що майбутнє в її руках, що майбутнє повинні побудувати самі і тоді вони будуть це майбутнє оберігати», - таку думку висловив один з ініціаторів чернігівського Єромайдану Сергій Соломаха.
Сергій Буров, виконавчий директор громадської організації «МАRТ» зауважив: «Що можна зробити для того щоб вшанувати пам'ять? По-перше – не забути. Не забути для того, щоб такого більше не відбулось, таких злочинів і наступів з боку будь-якої держави на гідність і свободу людей. Сьогодні все, що сталось, треба ретельно записувати, документувати та розслідувати – і всі ці злочини проти людяності мають бути покарані».
Марія Лисенко, представник Ініціативної групи Євромайдан SOS, яка є одним з авторів фільму: «Цей фільм розповідає проподії ранку 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській. Стрічка є результатом спільних зусиль Євромайдан SOS, Ukrlife.tv, Української Гельсінської спілки з прав людини, а також численних свідків подій на Майдані, які зафіксували цей драматичний момент на мобільні пристрої.
На мою думку найкращим вшануванням пам’яті тих людей, що пролили кров на Майдані, буде недопущення подібних ситуацій у майбутньому. Одним з перших кроків – є розслідування. На жаль, попри те, що пройшов вже рік, якихось серйозних зрушень ми не бачимо. Що ми повинні робити? Кожен з нас має ставити до влади та правоохоронних органів правильні питання та вимагати розслідування – і спільними зусиллями ми зможемо домогтись покарання винних та недопущення подібних ситуацій в майбутньому».
Захід був організований спільними зусиллями Громадської організації «MART» та Чернігівського обласного художнього музею ім. Григорія Галагана.
Під час заходу були використані фотографії Маріанни Харді, Олекси Пекура та інших фотографів, які були надані громадською організацією «Молодь Демократичного Альянсу».
Захід проведено за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.