Середа, 22/Січня/2025, 15:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Заяви та звернення [261]
Анонси. Події [339]
Європейська інтеграція [156]
Громада та Влада [264]
Погляд [759]
Соціум [86]
Культура та Мистецтво [30]
Аналітика [42]
Освіта та навчання [9]
Церква та суспільство [30]
Законодавство [5]
Молодь [3]
Наше місто [56]
Злочинність [50]
Різне [38]
Наше опитування
Чи подобається наш сайт?
Всього відповіло: 319
Форма входу
Пошук по новинах
Друзі сайту

Народний Рух України

Європейська Україна - портал чесних новин

"Чернігівський ФОРМАТ"

Статистика
Початок » 2016 » Січень » 25 » У Києві має з’явитися пам’ятник Петлюрі, а що в Чернігові?
У Києві має з’явитися пам’ятник Петлюрі, а що в Чернігові?
18:21
На честь яких діячів Української революції 1917–1921 рр. треба встановити пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіальні дошки у Чернігівській області і, насамперед, в обласному центрі? Якими мають бути експозиції історичних музеїв і музейних кімнат, присвячені тим подіям першої Української державності у 20-му столітті на Чернігово-Сіверщині?

Ці та інші питання вже зараз стають гостро актуальними для громадськості, органів державної виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, істориків, краєзнавців, дослідників Чернігівщини. Наступний рік проголошено Роком Української революції 1917–1921 рр.

Поки що у нас є тільки Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут» на території с. Пам’ятне Печівської сільської ради Борзнянського району, який є філією Національного військово-історичного музею України.

22 січня 2016 р., саме у той день, коли було проголошено незалежності УНР у 1918 р. і Соборність України у 1919 р., Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років».

У той же день під час спільного брифінгу заступника глави Адміністрації Президента Ростислава Павленка і голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, останній відмітив можливість встановлення у Києві пам’ятника Симону Петлюрі. Адже цим указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 рр. визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 рр.

«Ця робота є дуже важливою в питанні національної безпеки України. Це протистояння міфам, які поширює агресор, міфам «русскава міра» про те, що нібито Україна постала з уламків Радянського Союзу, що нібито Сталін об’єднав її в сучасних кордонах», – сказав Ростислав Павленко.

«Україна віднаходить своє коріння та переосмислює витоки власної державності. Указ, підписаний Президентом, поруч із прийнятим Законом про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX ст., свідчать про тяглість українського державотворення», – наголосив Володимир В’ятрович.

Історик підкреслив: «На початку 20 ст. світ побачив суверенну державу – Україну, якій не судилось вистояти у світовому військовому катаклізмі. Проте визвольний рух за відновлення державності не спинився, і, врешті, досяг мети: Україна знову стала незалежною. З 1991 р. – назавжди».

Текст указу готувала Адміністрація Президента України спільно з фахівцями Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії НАН України, Ради національної єдності, створеної Президентом наприкінці 2015 р., а також інших зацікавлених представників громадськості.

Указом передбачено цілий комплекс заходів із вшанування пам’яті подій початку ХХ ст. Зокрема, планується встановлення пам’ятників і пам’ятних знаків, проведення тематичних виставок архівних документів, речових пам’яток і фотоматеріалів, а також оновлення діючих експозицій музеїв, публікація наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових та інших видань, присвячених 100-річчю подій Української революції 1917–1921 рр.

Президент України доручив вжити заходів із метою завершення проектування та спорудження у Києві монумента Соборності України та його урочистого відкриття до 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 2019 р.

Також має бути опрацьоване питання віднесення території урочища Аскольдова могила у Києві до заповідної території. У Черкаській області на території філії «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» облаштують місця, пов’язані з подіями 1917–1921 рр.

Окрім того, буде знято документальні фільми, які транслюватимуть на загальнонаціональних та регіональних телеканалах. Відповідні інформаційні матеріали про роль Української революції 1917–1921 рр. у європейській та світовій історії розповсюджуватимуться за кордоном.

Отже, перед патріотичною громадськістю, владою і фахівцями Чернігівщини стоїть важливе завдання у меморіальному просторі області замість окупаційних символів, що ліквідуються на виконання декомунізаційного закону, увічнити пам’ять про Української революції 1917–1921 рр., його учасників і події.

Таким чином, у національній пам’яті на теренах нашого краю буде символічно зміцнено нерозривний зв’язок поколінь наших предків і сучасних борців за свободу, захисників Української незалежної, соборної держави.



Сергій Бутко,
представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області
Категорія: Погляд | Переглядів: 1008 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 0.0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Інформація


Форум патріота
"Чернігівський ФОРМАТ"
© НРУ 2007-2025